Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2021, 10:55

autor: Przemysław Dygas

Fani żądają kontynuacji Days Gone poprzez internetową petycję

Część graczy nie pogodziła się z informacją o anulowaniu sequela Days Gone. W sieci pojawiła się ich petycja, w której żądają wznowienia prac nad grą.

W SKRÓCIE:
  • Niektórzy fani nie pogodzili się z decyzją o porzuceniu Days Gone.
  • W sieci pojawiła się petycja, w której żądają wznowienia prac nad kontynuacją.
  • Do tej pory podpisało ją tylko 26 tysięcy osób.

Jak informowaliśmy prawie dwa tygodnie temu, Days Gone 2 niestety nie powstanie. Deweloperzy z Bend Studio starali się przekonać Sony do zatwierdzenia projektu sequela. Firma nie pozwoliła jednak na kontynuację prac nad grą. Niedługo potem Jeff Ross, reżyser Days Gone, opowiedział, jak wyglądał koncept produkcji, który przedstawiono wydawcy. Jego wizja wyraźnie rozbudziła pragnienia części fanów pierwszej odsłony, którzy stworzyli internetową petycję mającą na celu przekonanie Sony do wznowienia prac nad kontynuacją.

W jej opisie autor wyraźnie okazuje swoją frustrację z powodu anulowania sequela gry zakończonej cliffhangerem. Twierdzi również, że miliony innych graczy także czekają na wznowienie prac nad projektem. Niestety słowa te nie przekładają się na ilość podpisów. Po tygodniu od stworzenia petycji poparło ją prawie 27 tysięcy osób. Wątpliwe, by liczba tego kalibru była w stanie zmienić decyzję Sony.

Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego tak naprawdę firma zrezygnowała z inwestycji w sequel. Jeff Ross zasugerował jednak, że w oczach Sony sprzedaż i oceny Days Gone były zbyt niskie, by studio dostało zielone światło na kontynuację. Biorąc to pod uwagę, powodzenie internetowej petycji podpisanej przez garstkę ludzi zdaje się jeszcze mniej prawdopodobne.