Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2014, 10:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gearbox Software - studio nie tworzy jeszcze Borderlands 3, ale pracuje nad innymi grami

Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software, podczas rozmowy z przedstawicielem serwisu Polygon, zdradził trochę informacji dotyczących obecnych i przyszłych projektów swojej ekipy. Dowiedzieliśmy się, np. że deweloper obecnie nie pracuje nad trzecią odsłoną Borderlands, ale za to tworzy dwie zupełnie nowe marki, kolejną część Brothers in Arms i nie tylko.

W serwisie Polygon ukazała się rozmowa z Randym Pitchfordem, szefem studia Gearbox Software. Dzięki niej dowiedzieliśmy się m.in., że zasłużony deweloper, pomimo ogromnego sukcesu Borderlands 2, obecnie nie pracuje nad kolejną odsłoną popularnej serii strzelanek z elementami gier RPG. Fani marki mogą jednak spać spokojnie, gdyż Pitchford wyjawił, że „kochamy Borderlands i wiemy, że klienci też, więc będziemy robić Borderlands”. Studio nie zastanawiało się jednak jeszcze czym miałaby być „trójka”, gdyż obecnie pracuje nad kilkoma innymi projektami. Pomaga chociażby firmie Telltale Games przy przygodówce Tales from the Borderlands, tworzy Furious 4, nowy tytuł z serii Brothers in Arms, odświeża pierwsze odsłony Homeworld i nie tylko.

Borderlands 3 powstanie, ale nie tak szybko jakbyśmy tego chcieli.

Gearbox Software obecne i przyszłe projekty studia:
  • Brothers in Arms: Furious 4 (tytuł zostanie zmieniony)
  • Nowa odsłona Brothers in Arms
  • Odświeżone edycje dwóch pierwszych części Homeworld
  • Dwie nowe marki przeznaczone na next-geny
  • Studio pomaga przy Tales from the Borderlands I Homeworld: Shipbreakers

Wypowiedziano się także na temat współpracy z twórcami The Walking Dead. Okazało się, że to studio Telltale Games zgłosiło się do Gearbox i obie ekipy szybko doszły do porozumienia. Pitchford stwierdził, że „ci kolesie popychają gatunek do przodu i tworzą nowe rzeczy, które nas bawią i dotykają w sposób, którego nie oczekiwaliśmy”. Opowiedziana w grze historia została wymyślona przez TG, ale konsultowana jest z „ojcami” Borderlands, więc fani uniwersum nie muszą się martwić o bezczeszczenie ich ukochanej marki.

Przy okazji poruszono temat zapowiedzianego jeszcze w 2011 roku Brothers in Arms: Furious 4. Od dłuższego czasu wiemy, że nie będzie to kolejna odsłona kultowej strzelanki. Tytuł za bardzo oddalił się od swoich korzeni i „pozwoliliśmy mu ewoluować w coś zupełnie innego. To będzie zupełnie nowa marka, zupełnie nowa gra, którą zapowiemy, gdy będziemy gotowi”. Jednocześnie potwierdzono wcześniejsze doniesienia, że powstaje normalna odsłona Brothers in Arms, ale nie podzielono się żadnymi szczegółami.

Wiemy także, że oprócz remake’ów HD dwóch pierwszych części serii Homeworld, Gearbox finansuje również produkcję Homeworld: Shipbreakers – tytułu tworzonego przez studio Blackbird Interactive, o którym pisaliśmy w zeszłym roku. Krótko pisząc, Gearbox Software to bardzo zapracowana ekipa, a to i tak nie wszystko co ma do zaoferowania, gdyż deweloperzy tworzą jeszcze dwie zupełnie nowe marki na konsole nowej generacji. Szykują się więc tłuste lata dla fanów tej ekipy.