Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2009, 12:20

Garść szczegółów o rozgrywce w Assassin's Creed II

Wczoraj ludzie z Ubisoft zorganizowali we Włoszech specjalny Fan Day, na którym wybranej (w drodze konkursu) setce ludzi zaprezentowano niemal gotową wersję Assassin's Creed II. Uwaga – jeśli nie chcesz wiedzieć, jak się zaczyna historia w sequelu, nie czytaj dalej!

Wczoraj ludzie z Ubisoft zorganizowali we Włoszech specjalny Fan Day, na którym wybranej (w drodze konkursu) setce ludzi zaprezentowano niemal gotową wersję Assassin's Creed II. Uwaga – jeśli nie chcesz wiedzieć, jak się zaczyna historia w sequelu, nie czytaj dalej!

Wszyscy nie lubiący spoilerów opuścili salę? Świetnie. Oto, czego dowiedzieli się w sobotę Włosi (na szczęście nie zdradzono żadnych naprawdę istotnych elementów fabuły, więc możecie czytać bez obaw):

  1. Gra zaczyna się dynamiczną sekwencją umieszczoną w „teraźniejszości” (czyli 2012 roku) gdzie Desmond i Lucy muszą uciec z siedziby Abstergo – będziemy walczyć z kilkoma strażnikami. Następnie udają się do kryjówki, gdzie za pomocą Animusa Desmond będzie się uczył, jak zostać Asasynem.
  2. Pierwsze wspomnienia z użyciem maszyny przedstawiają młodego Ezio łażącego bez celu po Florencji, podrywającego dziewczyny i wdającego się w bezsensowne bójki. Szybko jednak spotyka Leonardo da Vinci i sytuacja ulega zmianie.
  3. Cała historia przedstawia 30 lat z życia Ezio: będziemy mogli zaobserwować jego przemianę z młodego mężczyzny w zimnego zabójcę.
  4. Kradzieże kieszonkowe są dużo łatwiejsze i będzie można kraść pieniądze, by zapłacić za leczenie, nowe kostiumy czy broń.
  5. Początkowe zadania (zlecane młodemu Ezio) to głównie dostarczanie dokumentów na potrzeby ojca, towarzyszenie matce oraz znajdowanie orlich piór dla młodszego brata.
  6. Kolor prowadzonej przez nas postaci zmienia się z szarego (gdy jesteśmy całkowicie ukryci) do w pełni kolorowego (gdy strażnicy są świadomi naszej obecności).
  7. W Wenecji spotkamy trzy stowarzyszenia, z którymi będzie można się sprzymierzyć lub w których będziemy mieli dodatkowych wrogów: Prostytutki, Najemnicy i Złodzieje.

I jak? Jesteście podekscytowani? Premiera Assassin's Creed II na PlayStation 3 i Xboksa 360 będzie miała miejsce już za niecały miesiąc, posiadacze pecetów muszą poczekać do lutego 2010 roku. Wygląda na to, że (niezależnie od platformy) czekać warto - pojawiła się już pierwsza recenzja gry (w Official Xbox Magazine), gdzie stwierdzono: „Moglibyśmy użyć mnóstwa słów na określenie ACII – wciągający, ekscytujący, filmowy... Ale jest jedno słowo, które pięknie podsumowuje to wszystko. Killer!” . Ocena 9/10 mówi sama za siebie.

Garść szczegółów o rozgrywce w Assassin's Creed II - ilustracja #1

Ezio Auditore de Firenze [ITA] – skok do przodu i podwójna śruba – 9.8 punktów