Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2024, 23:49

Gameplay z Rise of the Ronin na PS5, miksu Ghost of Tsushima, Sekiro i NioH

W trakcie imprezy State of Play zobaczyliśmy gameplay z nadchodzącej gry RPG akcji z otwartym światem Rise of the Ronin, za którą odpowiedzialne jest studio Team Ninja.

Źródło fot. Team Ninja.
i

Zgodnie z zapowiedzią podczas dzisiejszego pokazu firmy Sony – State of Play – zaprezentowano długi gameplay (poniżej) z gry Rise of the Ronin, na którym przedstawiono i omówiono najważniejsze elementy rozgrywki.

Udostępnione wideo pozwoliło nam spojrzeć szerzej m.in. na to, jak w Rise of the Ronin funkcjonować będzie system walki – który swoją drogą zapowiada się niezwykle dynamicznie i zręcznościowo – a także na to, w jaki sposób będziemy mogli rozwijać umiejętności swojego ronina.

Podczas pokazu deweloperzy z Team Ninja uchylili również rąbka tajemnicy na temat aktywności, jakie czekają na graczy podczas przemierzania otwartego świata.

Wreszcie poznaliśmy także nieco więcej informacji na temat tła fabularnego tego samurajskiego RPG-a.

Przy okazji State of Play potwierdzono datę premiery Rise of the Ronin. Przypomnę, że debiut gry ekskluzywnej na konsolę PlayStation 5 przewidziano na 22 marca 2024 roku i zdaje się, że tylko kataklizm mógłby zmienić plany twórców w tej kwestii.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Team Ninja

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej