Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2022, 08:07

autor: Adrian Werner

Rise of the Ronin to samurajski RPG akcji od Team Ninja

Znane z serii NiOh studio Team Ninja zapowiedziało Rise of the Ronin, czyli RPG akcji z otwartym światem, osadzone w XIX-wiecznej Japonii.

Źródło obrazka: Koei Tecmo

Będące własnością firmy Koei Tecmo studio Team Ninja zasmuciło wielu swoich fanów, gdy ogłosiło, że nie powstanie NiOh 3. Zamiast tego zespół postanowił zafundować nam przygodę w starożytnych Chinach, zapowiadając Wo Long: Fallen Dynasty. Okazuje się jednak, że deweloperzy wcale nie mieli zamiaru porzucać samurajskich klimatów. Podczas prezentacji State of Play zapowiedzieli bowiem nową markę zatytułowaną Rise of the Ronin.

  1. Na razie ogłoszono wyłącznie wersję na PlayStation 5. Ujawnienie gry miało jednak miejsce podczas prezentacji Sony, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby trafiła ona w przyszłości także na inne platformy, w tym na PC.
  2. Premiera Rise of the Ronin planowana jest na 2024 rok.
  3. Będzie to RPG akcji z otwartym światem.
  4. Prace nad grą ruszyły siedem lat temu. Oczywiście, pewnie nie pracowano przez ten czas pełną parą nad tym projektem, ale i tak jest to zaskakująca deklaracja.

Akcja gry osadzona będzie w XIX-wiecznej Japonii, w trakcie brutalnego okresu znanego jako Bakumatsu, czyli w ostatnich latach ery Edo, kiedy kraj przeobrażał się z feudalnego imperium rządzonego przez siogunat Tokugawów w bardziej nowoczesne państwo kontrolowane przez cesarza Mutsuhito.

Gracz wcieli się w ronina, czyli wojownika bez pana, który będzie mógł swobodnie decydować o swoich losach. Najpewniej oznacza to, że uzyskamy możliwość wykonywania zadań dla obu stron wojny domowej.

Autorzy zapewniają, że Rise of the Ronin to najbardziej ambitny projekt w ich dorobku. Poza otwartym światem ma zaoferować nowy rozbudowany system walki mieczem. Ponadto podczas starć istotną rolę odegra broń palna. Twórcy obiecują także dużą swobodę w kształtowaniu fabuły.

Na tym niestety kończą się udostępnione przez Team Ninja konkrety, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że premiera nastąpi dopiero za dwa lata.

  1. Oficjalna strona firmy Koei Tecmo
Rise of the Ronin to samurajski RPG akcji od Team Ninja - ilustracja #1

Źródło: Koei Tecmo

Rise of the Ronin to samurajski RPG akcji od Team Ninja - ilustracja #2

Źródło: Koei Tecmo

Rise of the Ronin to samurajski RPG akcji od Team Ninja - ilustracja #3

Źródło: Koei Tecmo

Rise of the Ronin to samurajski RPG akcji od Team Ninja - ilustracja #4

Źródło: Koei Tecmo

Rise of the Ronin to samurajski RPG akcji od Team Ninja - ilustracja #5

Źródło: Koei Tecmo

E3 2021