Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2020, 16:00

autor: Vergil

NiOh 3 nie powstanie; Koei Tecmo inwestuje w nowe projekty

Choć seria NiOh odniosła sukces artystyczny i komercyjny, jej trzecia część nie powstanie. Firma Koei Tecmo planuje jednak tworzyć gry, które (przynajmniej w pewnym sensie) będą podążać wytyczoną przez nią ścieżką.

W SKRÓCIE:
  1. firma Koei Tecmo nie zamierza już rozwijać marki NiOh;
  2. twórcy mają jednak w planach tworzenie nowych gier czerpiących z japońskiej kultury i historii;
  3. ponadto w 2021 roku powinniśmy doczekać się zapowiedzi kolejnych odsłon innych serii z katalogu Koei Tecmo.

Redakcja magazynu Famitsu wzięła na spytki osoby pełniące kluczowe role w firmie Koei Tecmo. Dzięki temu poznaliśmy plany na przyszłość japońskiego dewelopera i wydawcy, a także dowiedzieliśmy się, że nie ma w nich miejsca na dalszy rozwój zapoczątkowanej w 2017 roku serii NiOh. Niemniej autorzy zamierzają tworzyć inne gry oparte na podobnych rozwiązaniach, a także przygotować nowe odsłony innych uznanych serii ze swojego portfolio (via Twinfinite).

Jak zdradził Fumihiko Yasuda, czyli reżyser gry NiOh 2, prace nad grami z serii NiOh dobiegły już końca. Choć nie poznaliśmy oficjalnych powodów tej decyzji, możemy gdybać, że po siedmiu latach od rozpoczęcia procesu produkcji pierwszej odsłony cyklu autorzy uznali, iż niewiele da się już zdziałać w tym temacie. I prawdę mówiąc, nie byłoby w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że już pierwsza część serii opowiadała zamkniętą historię, przez co „dwójka” musiała zostać prequelem i prezentować wydarzenia rozgrywające się przed przybyciem Williama do Japonii.

Prezes Koei Tecmo, Kou Shibusawa, przekonuje jednak, że w 2021 roku jego firma będzie pracować nad innymi produkcjami czerpiącymi garściami z japońskiej historii i kultury, które, tak jak NiOh, powinny przypaść do gustu graczom z całego świata (a nie tylko Kraju Kwitnącej Wiśni). Wtóruje mu główny menadżer firmy, czyli Hisashi Koinuma, który chciałby inwestować w rozwój marek należących do Koei Tecmo i zwiększyć zainteresowanie nimi zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami.

NiOh 3 nie powstanie; Koei Tecmo inwestuje w nowe projekty - ilustracja #1
Niedługo powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat gry Dynasty Warriors 9: Empires.

A co z innymi markami znajdującymi się w rękach Koei Tecmo? Akihiro Suzuki, czyli producent cyklu Dynasty Warriors, powinien w najbliższym czasie podzielić się nowymi konkretami na temat gry Dynasty Warriors 9: Empires. Odpowiedzialne za serię Atelier studio Gust ma w zanadrzu ogłoszenia, które w 2020 roku nie mogły ujrzeć światła dziennego. Ponadto Keisuke Kikuchi, czyli producent gier Fairy Tail oraz Atelier Ryza, twierdzi, że do wiosny doczekamy się zapowiedzi „kilku produkcji”, a prace nad kolejnymi już trwają.

  1. NiOh 2 – oficjalna strona internetowa gry
  2. Recenzja NiOh 2 – gry, w której chcesz zginąć tysiąc razy
  3. NiOh 2 – poradnik do gry