Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2020, 14:35

autor: Sodar

Cyberpunk 2077 jako anime wygląda całkiem dobrze

Pewnym pocieszeniem dla graczy zawiedzionych Cyberpunkiem 2077 może być to, że gra jest tylko jedną z wielu możliwości wykorzystania rozbudowanego uniwersum. Co byście powiedzieli na anime osadzone w tym świecie?

W SKRÓCIE:
  • Cyberpunk 2077 w formie anime? Czemu nie, zobacz krótką animację pewnego youtubera;
  • powstaje serial anime osadzony w świecie Cyberpunk 2077, odpowiada za niego studio Trigger, wspólnie z CD Projekt Red i platformą Netflix.

Gra Cyberpunk 2077 budzi kontrowersje i niestety trudno jej premierę zaliczyć do udanych. Właściciele konsol PS4 i Xbox One mogliby nawet tutaj powiedzieć więcej, ale obawiam się, że ich wypowiedzi po ocenzurowaniu „przecinków” byłyby mało zrozumiałe. Należy jednak pamiętać, że gra wykorzystuje uniwersum, które powstało dużo wcześniej i aż czeka, aby je eksploatować w różny, twórczy sposób. Dobrym przykładem są krótkie filmiki pewnego użytkownika YouTube, które pokazują, jak wyglądałby świat Cyberpunka 2077 w konwencji anime.

Twórca-animator nosi pseudonim Malec i pochodzi z Francji. Jak można się przekonać przeglądając jego portfolio, specjalizuje się w adaptacjach znanych produkcji z kategorii gier i filmów. Jego animacje są krótkie, często przypominają tzw. openingi seriali. Nie da się nie zauważyć przy okazji jak popularna jest twórczość Maleca. Niemal wszystkie materiały na kanale YouTube mają powyżej miliona wyświetleń, a jeden z filmików obejrzało ponad 12 milionów osób.

Zaraz „obok” animacji inspirowanej Cyberpunkiem 2077 można dostrzec wcześniejszy filmik, który jest z kolei adaptacją serialu Mandalorianin. W tym przypadku autor wykorzystał muzykę i styl z innego anime Cowboy Bebop i połączył je z wykreowanymi przez siebie animacjami z uniwersum Star Wars.

Zekranizowanie świata przedstawionego w grze Cyberpunk 2077 w formie filmu lub serialu anime może być świetnym pomysłem. Podobne realia dobrze pasują do tej konwencji, warto wspomnieć chociażby o Akirze lub Ghost in the Shell. CD Projekt Red wspólnie z japońskimi animatorami ze studia Trigger (twórcy np. Kill la kill) sądzi podobnie, więc takie dzieło jak najbardziej powstaje. Jego tytuł to Cyberpunk: Edgerunners. Będzie to 10-odcinkowa opowieść o chłopaku, który próbując przetrwać w cyberpunkowym mieście zostaje edgerunnerem – najemnikiem. W produkcji uczestniczy platforma Netflix, a premiera ma odbyć się w 2022 roku.