Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2020, 13:54

autor: Aquma

Minecraft - darmowe mapy do odebrania w ramach Community Celebration

Twórcy Minecrafta rozdają prezenty. W wersji Bedrock odebrać można cztery mapy oferujące diametralnie inną mechanikę rozgrywki. Gracze bawiący się w wydaniu Java Edition mogą zdobyć dwie mapy, a także zestaw skórek.

W SKRÓCIE:

 1. w ramach Minecraft Community Celebration można zdobyć sporo darmowej zawartości do gry Mojang Studios – zarówno w wersji Bedrock, jak i Java Edition;
 2. prezenty w wydaniu Bedrock: mapy Simburbia, Farm Life, Terra Swoop Force plus czwarta, na razie nieznana;
 3. prezenty w wydaniu Java Edition: mapy Terra Swoop Force i Striding Hero oraz zestaw skórek Magmołazowy bohater.

Firma Mojang Studios – odpowiedzialna za stworzenie i rozwijanie megahitowego Minecraftapoinformowała, że w celu uczczenia końca roku zamierza zaoferować za darmo cztery popularne mapy w ramach tzw. Minecraft Community Celebration. Warto odnotować, że cała omawiana zawartość została stworzona przez członków społeczności – twórców takich, jak PixelHeads, Noxcrew, Gamemode One, Mithey czy Jigarbov Productions.

Minecraft – darmowe mapy

Na razie poznaliśmy trzy z czterech oferowanych map. Wymienione poniżej prezenty mogą odebrać użytkownicy grający w tzw. edycję Bedrock.

 1. Simburbia – symulator miasta, w którym wcielamy się w burmistrza wielkiej, tętniącej życiem metropolii;
 2. Farm Life – w Życiu na gospodarstwie możemy sprawdzić, jak wygląda codzienność rolnika. Uprawiamy rośliny, hodujemy zwierzęta i zbieramy plony naszej pracy;
 3. Terra Swoop Force – przygoda we wnętrzu Ziemi, która koncentruje się na próbie odnalezienia zaginionej maszyny wiertniczej Terra Scooper oraz jej załogi.
 4. ??? – zostanie ujawniona 4 stycznia.

Co z Minecraft: Java Edition?

Deweloperzy przygotowali też parę niespodzianek dla osób grających w Minecrafta w wersji Java Edition. Otrzymać można wymienioną mapę Terra Swoop Force, a także dwie inne rzeczy:

 1. Magmołazowy bohater – zestaw skórek, który pozwala przebrać się m.in. za „magmołaza” czy szkielet;
 2. Striding Hero – mapa, dzięki której możemy podjąć próbę przetrwania w wyjątkowo mroźnej i niebezpiecznej krainie, pełnej bossów, łupów i wyzwań;

Jeśli nie macie pewności, w jaki sposób wgrać nową zawartość do Minecraft: Java Edition, z pewności przydadzą Wam się dwa poradniki przygotowane przez twórców.

 1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
 2. Minecraft – poradnik
 3. Minecraft – strona oficjalna