Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2024, 14:45

Gameplay z Dragon Age: The Veilguard ma potwierdzić, że to mroczniejsze RPG, niż pokazał zwiastun z Xbox Games Showcase 2024

Trailer Dragon Age: The Veilguard mógł nie oddać faktycznego nastroju gry. Jutro zobaczymy gameplay, które ma pokazać, że to wciąż mroczna produkcja.

Źródło fot. BioWare / Electronic Arts.
i

Dragon Age: Straż Zasłony ma być znacznie mroczniejszą produkcją, niż można by sądzić po zwiastunie z pokazu Xbox Games Show 2024. Na to wskazują informacje, które pojawiły się po wczorajszej prezentacji filmiku.

Zasadność tych doniesień może potwierdzić rychła prezentacja rozgrywki w nowej odsłonie serii Dragon Age. Gameplay zobaczymy już jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Dragon Age: Marvel

Pierwszy pełnoprawny trailer nowego Dragon Age wzbudził sporo emocji, ale nie wszyscy byli zachwyceni formą prezentacji tej produkcji. Seria raczej nie należy do, tak to nazwijmy, wesołych i kolorowych RPG.

Tymczasem wczorajszy zwiastun raczej nie wskazywał na mroczny klimat – raczej na lekką, mało poważną przygodę. Fakt, że i w starszych odsłonach DA nie brakowało humoru (na co zresztą zwraca uwagę część fanów). Niemniej styl i ton trailera u wielu osób wzbudził skojarzenia ze zwiastunami filmów Marvela lub reklamą gry MMO – i to bynajmniej nie są komplementy.

Co gorsza, nawet dziennikarze branżowi mieli podobne skojarzenia, w tym Jez Corden z serwisu Windows Central.

Nie takie radosne RPG

Już po prezentacji część fanów nawoływała, by wstrzymać się z krytyką do czasu pokazania faktycznej rozgrywki, a nie tylko trailera przygotowanego pod szerszą publikę. Jeśli wierzyć pewnym doniesieniom, apel ten mógł być uzasadniony.

Shinobi602 miał okazję zobaczyć gameplay z Dragon Age: The Veilguard i twierdzi, że w rzeczywistości gra „nadal jest mroczna i brutalna”, a do tego to ogromny skok jakościowy dla serii.

Shinobi602 najwyraźniej podziela zdanie internautów co do wczorajszego zwiastuna, skoro napisał, że chłodne przyjęcie filmiku mogło wynikać ze „zbyt radosnego” nastroju trailera. Ten jednak, jak twierdzi insider, nie pasuje do tego, co prezentuje faktyczna gra. Również wspomniany wcześniej Jez Corden twierdzi, że Straż Zasłony to mroczniejsza produkcja (via serwis X).

Zwiastun dla fanów Fortnite’a?

Nasuwa się więc pytanie, dlaczego ponurą grę zaprezentowano w taki sposób. Corden spekuluje, czy aby Electronic Arts nie uznał, że zwiastun nowego Dragon Age musi „zwabić” fanów Fortnite’a i innych „kolorowych” produkcji.

Nawet jeśli to nie do końca poważna sugestia, to chęć przypodobania się masowemu odbiorcy faktycznie może wyjaśniać formę i nastrój trailera. Bynajmniej nie byłby to pierwszy raz, gdy wydawca postawił na taki styl prezentacji gry w przypadku tytułu, do którego luzacki ton po prostu nie pasuje. Pozostaje mieć nadzieję, że obawy graczy rozwieje nadchodzący pokaz rozgrywki.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej