Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2024, 08:46

BioWare buduje napięcie przed pokazem Dragon Age: The Veilguard. Teaser pokazuje, że mroku nie zabraknie

Gameplay z Dragon Age: The Veilguard może zatrzeć złe wrażenie, jakie wywarł niedawny zwiastun gry. Pierwszy teaser materiału sprawił, że fani odetchnęli z ulgą.

Źródło fot. BioWare / Electronic Arts.
i

Na pełną prezentację musimy jeszcze poczekać, ale BioWare dało nam już przedsmak pokazu rozgrywki Dragon Age: The Veilguard. Studio opublikowało krótki teaser materiału w serwisie X.

Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Fragment udostępniony przez dewelopera nie jest długi, ale zdaje się potwierdzać to, o czym pisaliśmy wczoraj: że Dragon Age: Straż Zasłony jest bardziej mroczna, niż wskazywał na to zwiastun pokazany w ramach transmisji Xbox Games Showcase 2024. Sporo osób narzekało bowiem, iż trailer z prezentacji Microsoftu ukazywał nowe DA jako coś bliższego filmom Marvela lub darmowym grom-usługom, a nie poprzednim odsłonom cyklu.

Na szczęście nowy materiał sprawił, że większość graczy odetchnęła z ulgą. Owszem, część fanów wciąż jest ostrożna w okazywaniu entuzjazmu, ale w zasadzie wszyscy internauci są zgodni: teaser gameplayu Dragon Age: The Veilguard wygląda znacznie lepiej niż niedzielny zwiastun.

Gameplay z Dragon Age: The Veilguard zobaczymy już dziś.Źródło: BioWare.

Klimat i styl gry jest bliższy temu, do czego przywykli fani serii. Tym bardziej może dziwić forma trailera z pokazu XGS 2024, który nawet niektórym dziennikarzom kojarzył się raczej z Fortnite’em.

Tak czy owak, wygląda na to, że twórcy rozwiali obawy fanów po prezentacji Microsoftu. Czekamy na pełną prezentację rozgrywki, która zostanie udostępniona dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej