Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2024, 13:03

Dragon Age: The Veilguard pozwoli wybrać spośród 6 stronnictw oraz odtworzyć znanego bohatera

Twórcy Dragon Age: The Veilguard mimochodem potwierdzili garść ciekawych informacji przed prezentacją rozgrywki w swoim RPG.

Źródło fot. BioWare / Electronic Arts.
i

Dragon Age: Straż Zasłony pozwoli wybrać początkowe stronnictwo spośród sześciu frakcji. Taka informacja pojawiła się na czacie towarzyszącym jednemu z nowych materiałów, który wkrótce obejrzymy w serwisie YouTube.

Jak podało oficjalne konto marki Dragon Age, gracze będą mogli reprezentować takie stronnictwa, jak Smoki Cienia (Shadow Dragons), Antiviańskie Kruki (Antivan Crows) oraz Szara Straż (Grey Wardens). Oczywiście wpłynie to na fabułe – podobnie jak inna decyzja.

UWAGA: dalsza część tekstu zawiera spoiler z Dragon Age: The Veilguard. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Nie jest to duży spoiler, ale twórcy potwierdzili, że gracz będzie mógł odtworzyć swojego Inkwizytora z poprzedniej odsłony serii Dragon Age. W tym przypadku konieczne będzie odpowiedzenie na kilka pytań, co wpłynie na to, jak zacznie się historia Straży Zasłony (via serwis Reddit).

Może dziwić, że deweloper podał te informacje niejako mimochodem na czacie w serwisie YouTube. Zdaniem fanów obie mogłyby one zostać ujawnione we własnych zwiastunach i gracze przyjęliby te filmiki z entuzjazmem.

Miejmy nadzieję, że faktyczny nowy materiał z gry również uraduje fanów po nieco rozczarowującym zwiastunie z Xbox Games Showcase 2024. Gameplay z Dragon Age: Straży Zasłony obejrzymy o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej