Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 17:32

autor: Vergil

Gamedec to kolejne cyberpunkowe RPG rodem z Polski

Cyberpunk 2077 nie będzie jedynym cyberpunkowym RPG-em znad Wisły, który zadebiutuje w 2020 roku. Zespół Anshar Studios zapowiedział bowiem grę Gamedec, która zabierze nas do futurystycznej Warszawy.

Polski zespół Anshar Studios, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte przez graczy Detached, zapowiedział swoje następne dzieło. Mowa o cyberpunkowej grze RPG pod tytułem Gamedec, która w 2020 roku trafi na komputery osobiste (a według informacji dostępnych na Steamie, w Polsce doczeka się kinowej lokalizacji). Produkcję oparto na książkach Gamedec. Granica rzeczywistości i Gamedec. Sprzedawca lokomotyw, których autor – Marcin Przybyłek – pełni przy niej funkcję konsultanta, czuwając nad jej zgodnością z wizją opisaną w pierwowzorach. Poniżej czeka na Was jej klimatyczny zwiastun (budzący skojarzenia z sami wiecie jaką grą znad Wisły) oraz garść pierwszych konkretów na temat fabuły i rozgrywki.

Gamedec zabierze nas w podróż do XXII wieku, a dokładnie – do Warsaw City; choć twórcy nie mówią tego wprost, najpewniej mowa o futurystycznym wcieleniu Warszawy. Deweloperzy roztoczą przed nami wizję przyszłości, w której ludzie żyją „bardziej” w rzeczywistości wirtualnej niż w prawdziwym świecie, przez co jest ona „źródłem realnych problemów, jak pożądanie, lenistwo, zazdrość czy chorobliwa duma”, z kolei dzieci są zmuszane do pracy pod przykrywką grania w pozornie atrakcyjną produkcję free-to-play. Głównym bohaterem gry będzie tytułowy Gamedec, czyli prywatny detektyw zajmujący się zbrodniami popełnianymi w wirtualnych światach.

W trakcie zabawy przemierzymy nie tylko skąpo oświetlone neonowym blaskiem uliczki Warsaw City, lecz także „rzeczywistości swoich klientów” pokroju prehistorycznego parku rozrywki lub lokacji budzących skojarzenia z Dzikim Zachodem bądź Dalekim Wschodem. Podejmowane przez nas decyzje mają kształtować dalszy przebieg fabuły, a także wpływać na świat gry czy wreszcie na osobowość naszej postaci. Wybory nie będą przy tym czarno-białe (wytropionym przez bohatera przestępcą może okazać się bezwzględny biznesmen lub na przykład matka walcząca o dobro swoich dzieci), a gra nie będzie nas za nie osądzać.

Pomimo blasku neonów ulice Warsaw City są raczej ponure... - Gamedec to kolejne cyberpunkowe RPG rodem z Polski - wiadomość - 2019-08-09
Pomimo blasku neonów ulice Warsaw City są raczej ponure...

Źródłem inspiracji dla twórców są klasyczne gry RPG. Akcję będziemy obserwować w widoku izometrycznym, a tytuł ma się cechować rozbudowaną mechaniką, na którą złożą się enigmatyczne (jeszcze): „Kodeks, Aspekty i Dedukcja”. Napotkane problemy będzie można rozwiązać na rozmaite sposoby, dzięki czemu coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby, które „najpierw strzelają, a potem pytają”, jak i miłośnicy prowadzenia długich rozmów z postaciami neutralnymi. Dopełnieniem całości najwyraźniej będzie przyjemna dla oka grafika; twórcom udało się w przekonujący sposób przedstawić kontrast pomiędzy ponurą rzeczywistością przyszłości a mieniącymi się feerią barw, wirtualnymi lokacjami.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji mamy poznać na tegorocznych targach gamescom.

...toteż nic dziwnego, że ludzie próbują uciekać od problemów do kolorowych światów wirtualnych. - Gamedec to kolejne cyberpunkowe RPG rodem z Polski - wiadomość - 2019-08-09
...toteż nic dziwnego, że ludzie próbują uciekać od problemów do kolorowych światów wirtualnych.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Gamedec