Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2020, 18:34

autor: Froozyy

Rozgrywka z Gamedec - polskiego cyberpunkowego RPG w stylu Disco Elysium

Do sieci trafił materiał ukazujący gameplay z nadchodzącej gry polskiego zespołu Anshar Studios - Gamedec. Mamy na nim okazję zobaczyć jeden z wirtualnych światów, które zwiedzimy jako prywatny detektyw. Tym razem jest to darmowa gra farmerska, w której niektórzy gracze starają się wzbogacić w nie do końca legalny sposób.

W Gamedec jako prywatny detektyw będziemy rozwiązywać zagadki w różnorakich wirtualnych światach. - Rozgrywka z Gamedec - polskiego cyberpunkowego RPG w stylu Disco Elysium - wiadomość - 2020-02-10
W Gamedec jako prywatny detektyw będziemy rozwiązywać zagadki w różnorakich wirtualnych światach.
GAMEDEC W SKRÓCIE:
  • Data premiery: 2020 rok;
  • Gatunek: cyberpunkowe RPG;
  • Twórcy: zespół Anshar Studios;
  • Platforma: PC;
  • Filary rozgrywki: jako prywatny detektyw rozwiązujemy zbrodnie popełnione w wirtualnych światach.

W sierpniu zeszłego roku polski zespół Anshar Studios (autorzy dobrze przyjętego Detached) zapowiedział swoje najnowsze dzieło – Gamedec. Będzie to cyberpunkowy RPG, w którym gracze wcielą się w prywatnego detektywa, badającego różne zbrodnie dokonywane w wirtualnych światach. Tytuł oparto na książkach Gamedec. Granica rzeczywistości i Gamedec. Sprzedawca lokomotyw, których autor – Marcin Przybyłek – pełni przy nim funkcję konsultanta. Gamedec trafi na komputery osobiste w 2020 roku i będzie posiadać polską wersję językową (wyłącznie napisy).

Dzisiaj natomiast mamy okazję zobaczyć gameplay z gry, który zdradza co nieco na temat tego, jak właściwie będzie wyglądać sama rozgrywka. Jak już wiecie, jako prywatny detektyw gracz dostanie możliwość zwiedzenia wielu wirtualnych rzeczywistości, które istnieją w świecie Gamedec. Jedną z nich będzie gra free-to-play „Harvest Time”. To w niej ludzie spędzają swój wolny czas, poświęcając go na zbiory plonów, rozbudowę farmy i tym podobne rzeczy. Część z nich zatrudnia nawet innych, aby zwiększyć wydajność prac na własnych polach.

Za codzienne granie oraz wykonywanie misji gracze otrzymują wartościowe skrzynki, które później mogą być sprzedane na rynku za spore kwoty. Niektórzy wykorzystują ten fakt, aby znacznie się wzbogacić, przy czym często stosują nielegalne sposoby, a w szczególności wykorzystują innych graczy, których traktują jako tanią siłę roboczą. W rękach detektywa będzie leżało to, czy sytuacja na rynku skrzynek w grze farmerskiej zostanie opanowana.

Warto również nadmienić, że w listopadzie zeszłego roku ukazał się fragment gameplayu, w którym twórcy pokazali dolny poziom (ang. Low City) Warsaw City, czyli miasta, w którym żyje główny bohater. Materiał ten możecie obejrzeć poniżej.