Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 czerwca 2014, 15:55

Galaxy on Fire – Alliances na iOS dostępne w polskiej wersji językowej

Galaxy on Fire – Alliances doczekało się czterech kolejnych lokalizacji. Studio Fishlabs wprowadziło do obiegu m.in. polską wersję językową, dzięki czemu w tego ciekawego MMORTS-a mogą bez przeszkód zagrać wszyscy posiadacze sprzętu firmy Apple w Polsce.

Kosmiczny MMORTS Galaxy on Fire – Alliances staje się przystępniejszy dla coraz większej liczby osób, które nie są za pan brat z angielskim. Produkcja studia Fishlabs właśnie doczekała się kolejnych czterech wersji językowych, wśród których znalazła się również polska lokalizacja (pozostałe to włoska, hiszpańska i portugalska). Przypominamy, że Galaxy on Fire – Alliances mogą obecnie przetestować wyłącznie użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą systemu iOS.

To oczywiście nie koniec ekspansji językowej studia Fishlabs. Plany na kolejne miesiące zakładają dalsze poszerzanie liczby lokalizacji, w tym przede wszystkim o języki azjatyckie. Pozostaje mieć nadzieję, że pierwsza sieciowa produkcja osadzona w realiach marki Galaxy on Fire zadebiutuje w końcu na smartfonach i tabletach z systemem Android. Pierwotnie edycja ta miała ukazać się niedługo po odsłonie na iOS (wydanej pod koniec 2013 roku), ale nie ujrzała światła do dzisiaj.

Zabawa w Galaxy on Fire – Alliances polega na budowaniu, zarządzaniu i rozwijaniu własnego imperium galaktycznego. Gracz dokonuje tego przynależąc do jednej z trzech frakcji (Terran, Vossk i Nivelian). Co ważne, nie pracuje tu jedynie na swój rachunek, gdyż każde podejmowane przez niego działanie wpływa na wynik całej frakcji. Akcja gry toczy się w rejonie kosmosu znanym jako Shroud Nebula, w którym znajduje się kilkaset tysięcy planet i innych ciał niebieskich.

Pod względem rozgrywki tytuł przywodzi na myśl RTS-y, aczkolwiek rozgrywa się w większej, niż to zwykle bywa, skali. Do zadań graczy należy wybudowanie gwiezdnej bazy, gromadzenie surowców i artefaktów, ulepszanie technologii, produkcja statków kosmicznych i podbijanie terytoriów należących do pozostałych użytkowników. Sukces można również osiągnąć drogą dyplomacji, zawiązując sojusze z innymi użytkownikami – jest to szczególnie istotne w przypadku osób należących do tej samej frakcji.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej