Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2004, 17:45

autor: Kull

Galaktyczne Podboje we wrocławskim Media Markt – relacja na gorąco

Kończący się właśnie weekend (6,7 listopad) minął we Wrocławskim Media Markt II w Centrum Handlowym Bielany Park przy Al. Karkonoskiej 85 pod szyldem „Galaktyczne Podboje”. Konkursy, pokaz gier z najnowszej oferty sklepu i promowanie figurkowej gry Warhamer 40.000 to główne atrakcje, jakie zaproponowali nam organizatorzy imprezy.

Kończący się właśnie weekend (6,7 listopad) minął we Wrocławskim Media Markt II w Centrum Handlowym Bielany Park przy Al. Karkonoskiej 85 pod szyldem „Galaktyczne Podboje”. Konkursy, pokaz gier z najnowszej oferty sklepu i promowanie figurkowej gry Warhamer 40.000 to główne atrakcje, jakie zaproponowali nam organizatorzy imprezy.

Impreza ta powstała dzięki zaangażowaniu działu Software Wrocławskiego Media Markt II i powinna być postrzegana jako ciekawa forma promocji gier. Nie należy jej porównywać oczywiście do choćby Warsaw Game Show 2004, czy Londyńskich targów ECTS :). Terminarz imprezy można znaleźć w newsie z 5 listopada.

A jak wyglądało to w praktyce? Media Markt wraz z dużym hipermarketem tworzy we Wrocławiu przy Al. Karkonoskiej ogromny kompleks handlowy. Impreza miała miejsce na promenadzie sklepu, po której zazwyczaj spacerują klienci. Centrum atrakcji stanowiła scena, z której zaopatrzony w mikrofon pracownik Media Markt rozkręcał imprezę ;). Prowadzącym należą się tutaj osobne gratulacje, to właśnie oni dzięki zabawnym puentom nawiązującym do świata gier i filmów, umiejętnie przykuwali uwagę przechodniów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkursy, w których należało wykazać się m.in. umiejętnością rysowania, jazdy na hulajnodze, czy zbijaniem piłeczką od tenisa plastikowych kręgli. Zwycięscy nagradzani byli drobnymi upominkami w postaci gier komputerowych, plakatów i materiałów promocyjnych.

Przez cały czas udostępnione były także atrakcje związane z grą bitewną Warhamer 40.000. Nie obeznani w temacie zainteresowani przechodnie, mogli uczestniczyć w pokazowych bitwach owej gry figurkowej, zapoznać się z zasadami gry i przy użyciu profesjonalnego sprzętu samemu pomalować figurki. Na miejscu, można było nabyć też wszelkie akcesoria związane z grą Warhamer 40.000. Szczegóły dostępnej oferty, można znaleźć na stronie http://www.bard.pl/.

Na promenadzie udostępniono także kilka stanowisk, przy których można było zagrać w najnowsze gry komputerowe, jakie Media Markt dołączył właśnie do swojej oferty:

Konsola PS2 z kosmiczną strzelanką Star Trek: Shattered Universe (więcej o grze na oficjalnej stronie).

Galaktyczne Podboje we wrocławskim Media Markt – relacja na gorąco - ilustracja #1

Konsola PS2 z rozbudowaną grą akcji/FPS pt. Killzone (więcej o grze w Encyklopedii Gry-OnLine).

Galaktyczne Podboje we wrocławskim Media Markt – relacja na gorąco - ilustracja #2

Konsola Xbox z przygodową grą akcji z widokiem TPP The Lord of the Rings: The Return of the King (więcej o grze w Encyklopedii Gry-OnLine).

Galaktyczne Podboje we wrocławskim Media Markt – relacja na gorąco - ilustracja #3

Stanowiska PC z grą akcji w świecie Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Battlefront (więcej o grze w Encyklopedii Gry-OnLine).

 

Galaktyczne Podboje we wrocławskim Media Markt – relacja na gorąco - ilustracja #4

Stanowiska PC z programem strategicznym Warhammer 40,000: Dawn of War (więcej o grze w Encyklopedii Gry-OnLine).

Galaktyczne Podboje we wrocławskim Media Markt – relacja na gorąco - ilustracja #5

Podsumowanie: szkoda, że impreza odbyła się dość daleko od centrum miasta, odwiedzinom w Media Markt nie sprzyjała także pogoda. Za sam jednak pomysł i wykonanie należą się duże brawa, podobne idee powinny być kontynuowane i powielane przez sklepy w innych miastach. Zdjęcia z imprezy można będzie znaleźć na stronie http://mediamarkt.one.pl. Tymczasem, nie pozostaje mi nic innego jak wypatrywać Wrocław Game Show 200X(5?) :).