Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2022, 08:51

Farming Simulator 22 w kwietniu otrzyma darmowy dodatek rolnictwa precyzyjnego

Poznaliśmy datę premiery darmowego dodatku rolnictwa precyzyjnego do gry Farming Simulator 22. Rozszerzenie ukaże się w kwietniu tego roku.

Studio GIANTS Software podało dokładną datę premiery Precision Farming, czyli darmowego dodatku poświęconego kwestii rolnictwa precyzyjnego do gry Farming Simulator 22. DLC ukaże się 19 kwietnia tego roku, równocześnie na pecetach oraz konsolach.

Warto przypomnieć, że podobne rozszerzenie kilka lat temu ukazało się do Farming Simulator 19. Okazało się ono sporym sukcesem – pobrano je ponad milion razy.

  1. Precision Farming DLC dop Farming Simulator 19

Dodatek rolnictwa precyzyjnego do gry Farming Simulator 22 – co wiemy

  1. Rozszerzenie powstaje we współpracy z firmą John Deere oraz EIT Food, czyli europejską Instytucją Innowacji i Technologii w przemyśle spożywczym. W projekcie uczestniczyli także inni partnerzy z Unii Europejskiej – Uniwersytet w Hohenheim (Niemcy), Uniwersytet w Reading (Wielka Brytania), Grupo AN (największa firma zbożowa w Hiszpanii) oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk.
  2. Dodatek rolnictwa precyzyjnego wprowadzi do gry elementy wzbogacające rozgrywkę o czujniki upraw, systemy badające środowisko oraz wiele innych funkcji.
  3. Otrzymamy także nowe sposoby siewu, zwalczanie chwastów oraz dawkowanie nawozu.
  4. DLC wzbogaci grę o systemy badające środowisko, które dzięki inteligentnym technologiom pomogą zrównoważyć wydajność upraw oraz rozwój gospodarstw.
  5. Dodatek zaoferuje wszystkie elementy z analogicznego rozszerzenia do FS19, ale wprowadzi wiele ulepszeń. Przykładowo pojawi się opcja zakupu map glebowych, pozwalających zaoszczędzić czas, który bez tego musielibyśmy poświęcić na samodzielne pobieranie próbek i wykonywanie analiz.

Zainteresować Was może nasza publicystyka:

  1. Farming Simulator 22 – najprzydatniejsze mody na start

Przypomnijmy, że Farming Simulator 22 zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku. Produkcja ukazała się równocześnie na PC (zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gra okazała się wielkim sukcesem. W ciągu tygodnia sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy. Na Steamie tytuł przegonił pod względem wyników aktywności m.in. Battlefielda 2042.

  1. Recenzja gry Farming Simulator 22 – wciągająca orka na ugorze
  2. Rolnik szuka nie tylko żony – dlaczego gramy w symulatory farmy?
  3. Farming Simulator 22 – poradnik do gry