Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 23 grudnia 2021, 14:44

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start

Farming Simulator 22 ma raptem miesiąc, więc społeczność moderska dopiero się rozkręca, ale już teraz dostępnych jest kilka bardzo przydatnych modyfikacji do FS 22, które potrafią solidnie umilić zabawę.

Miesiąc temu na rynku zadebiutował Farming Simulator 22, czyli najnowsza odsłona przebojowego cyklu symulatorów rolniczych. Seria słynie z aktywnej społeczności moderskiej, więc najwyższy czas przyjrzeć się, jakie najciekawsze projekty wydano do tej pory do FS 22.

W oficjalnym serwisie z modami znajdziecie już zatrzęsienie propozycji, a sporo dodatkowych dostępnych jest także na innych portalach. Większość z nich dodaje nowe maszyny, obiekty lub mapy. Co Wam najbardziej przypadnie do gustu, zależeć będzie od Waszych preferencji. Dlatego w artykule postanowiliśmy skoncentrować się głównie na modyfikacjach ulepszających rozgrywkę i uprzyjemniających zabawę, gdyż takie będą przydatne dla większości graczy.

Przy tworzeniu tego artykułu mocno pomógł Patrick Yxu Homa, czyli autor naszego poradnika do FS 22:

 1. Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Wielu autorów modów udzieliło nam zgody na mirrory na naszych serwerach. W pozostałych przypadkach podajemy linki do oficjalnych stron modyfikacji.

Production Pack – raj łańcuchów produkcyjnych

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start - ilustracja #1

Mod rozbudowuje grę o elementy pozwalające na tworzenie większej ilości towarów za pomocą łańcuchów produkcyjnych. Możemy nie tylko w ten sposób zwiększyć liczbę produktów na sprzedaż, ale również zapewnić sobie np. paliwo na użytek własny.

Projekt dodaje nowe obiekty, takie jak różnych rozmiarów szklarnie czy punkt produkcji wapnia. Pozwala tworzyć dodatkowe typy paszy oraz samodzielnie produkować m.in. nasiona oraz sól drogową. Modyfikacja mocno rozszerza więc proces planowania działalności naszego gospodarstwa i zapewnia w jego trakcie sporo frajdy.

 1. Production Pack - pobierz mod

Government Subsidy – wyciągnij rękę po pomoc państwa

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start - ilustracja #2

Mod Goverment Subsidy pozwala korzystać w grze z dotacji. Są ich dwa typy – państwowa w wysokości 100 mln dolarów rocznie oraz gminna w kwocie 100 tys. dolarów rocznie.

 1. Government Subsidy - pobierz mod

Place Anywhere – bez ograniczeń w lokowaniu budynków

Z kolei Place Anywhere znosi ograniczenia odnośnie lokowania budynków w grze. Wystarczy, że teren, na którym chcemy umieścić dany obiekt, jest nasz i mamy środki na jego postawienie.

Dzięki temu uzyskujemy większą swobodę w organizowaniu farmy. Możemy wznosić budynki znacznie bliżej siebie. Da się nawet ustawić je tak, aby na siebie nachodziły, choć nie jest to zbyt estetyczne rozwiązanie.

 1. Place Anywhere - pobierz mod

Guidance Steering – GPS na pole

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start - ilustracja #3

FS 22 szybko doczekał się także własnej wersji jednego z najważniejszych modów do Farming Simulatora 19. Guidance Steering wspomaga sterowanie poprzez wyświetlanie linii pomagających nam precyzyjnie kierować maszynami na polach.

Mod jest prosty, ale bardzo przydatny, a do tego możemy go w dużym stopniu konfigurować, dopasowując do własnych preferencji.

 1. Guidance Steering – pobierz mod

AutoTurnOff TurnLights – przyjemniejsze w użyciu migacze

AutoTurnOff TurnLights to kolejna prosta, ale bardzo przydatna modyfikacja. Projekt sprawia, że nie musimy już ręcznie wyłączać kierunkowskazów. Gra zrobi to za nas sama po wykonaniu skrętu.

 1. AutoTurnOff TurnLights - pobierz mod

Każdy potrzebuje moda typu Autoload

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start - ilustracja #4

Jeśli zapuścicie się na jakikolwiek duży portal poświęcony modom do Farming Simulatora 22, zauważycie, że jest tam masa projektów z „Autoload” w nazwie. Nie dzieje się tak bez powodu. Ręczne noszenie palet jest tak częste i męczące, że czasem ma się wrażenie, iż połowa czasu spędzanego w grze jest marnowana na tę aktywność.

Mody Autoload to zmieniają, oferując platformy do automatycznego ładowania palet na przyczepy. Projektów tego typu jest masa i większość z nich dobrze działa. My na start proponujemy Farmtech DPW 1800 Autoload.

 1. Farmtech DPW 1800 Autoload - pobierz mod

Collect Straw At Missions – zbieraj siano

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start - ilustracja #5

Z kolei Collect Straw At Missions pozwala po ukończeniu misji zebrać siano z pola za pomocą prasy i wozu paszowego. Dodaje to grze realizmu, a przy okazji jest przydatne, gdyż słoma to ważny surowiec w grze.

 1. Collect Straw At Missions - pobierz mod

Super Strength – siłacz na farmie

Super Strength to kolejna modyfikacja, która powinna znaleźć się w arsenale moderskim każdego wirtualnego farmera. Projekt pozwala aktywować supersiłę dla naszej postaci. To w praktyce cheat, ale nawet osoby, które tradycyjnie nie bawią się takimi rzeczami, mogą się nim zainteresować, gdyż ta opcja pomaga poradzić sobie z błędami powodującymi dziwne pozycjonowanie obiektów. Po uporaniu się z takim problemem funkcję moda można wyłączyć i spokojnie kontynuować zabawę.

 1. Super Strength - pobierz mod

Manual Attach – dla wielbicieli realizmu

Farming Simulator 22 - najprzydatniejsze mody na start - ilustracja #6

W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych modów, Manual Attach nie jest propozycją dla każdego. Fanom realizmu przypadnie jednak do gustu. Projekt wymusza bowiem ręczne dołączanie/odłączanie narzędzi i przyczep – nie możemy już tego wygodnie robić z kabiny. Zawsze musimy ją opuścić i zrobić to samodzielnie.

 1. Manual Attach - pobierz mod

GEO Polska - polskie realia na Twoim polu

Z kolei GEO Polska to mod, który zmienia kalendarz siania i zbiorów tak, aby oddawał polskie realia.

Tego typu projekty znane są jako „geomods” i w sieci możecie znaleźć wiele innych im podobnych, reprezentujących kalendarze siania i zbiorów z różnych regionów.

 1. GEO Polska FS 22 - pobierz mod

Co z konsolami?

Ten artykuł koncentruje się na modach pecetowych. Z wymienionych powyżej w artykule modyfikacji na Xboksie One, Xboksie Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5 pobierzecie tylko Government Subsidy

Posiadacze konsol mają jednak dostęp do masy nowych obiektów i maszyn. Zarówno w tych wersjach, jak i na PC dostępne jest menu, które pozwala instalować projekty bezpośrednio z oficjalnego huba modów, choć nie ma tam wszystkich fanowskich produkcji.