Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2014, 09:42

autor: Draug

Forza Horizon 2 – nowe filmy i nagrody za dokonania w całej serii Forza

Firma Microsoft opublikowała zwiastun premierowy gry Forza Horizon 2, ponadto dzieło studiów Turn 10, Playground Games i Sumo Digital doczekało się nowego filmu z fragmentami rozgrywki. Oprórcz tego ujawniono szczegóły na temat nagród, jakie można otrzymać w omawianej produkcji za osiągnięcia w poprzednich tytułach z serii Forza.

Forza Horizon 2 w skrócie:
  • Producent: Turn 10 Studios i PlayGround Games (XOne), Sumo Digital (X360)
  • Wydawca: Microsoft
  • Gatunek: zręcznościowe wyścigi samochodowe z otwartym światem
  • Platformy sprzętowe: X360, XOne
  • Termin premiery (świat): 30 września 2014

Do premiery gry Forza Horizon 2 zostało jeszcze ponad pół miesiąca, ale już teraz firma Microsoft zdecydowała się upublicznić zwiastun premierowy najnowszego dzieła studiów Turn 10, Playground Games i Sumo Digital. Trailer ten, trwający blisko dwie minuty, możecie zobaczyć powyżej. Oprócz tego ujawniono informacje na temat ciekawego systemu nagród w omawianym tytule, przyznawanych za sumę osiągnięć gracza we wszystkich odsłonach serii Forza (za wyjątkiem pierwszej, wydanej w 2005 roku). Po wejściu na stronę Forza Rewards nastąpi połączenie z Waszym kontem Xbox Live, a wówczas podsumowaniu ulegną zapisane na nim osiągnięcia – dotyczy to chociażby ilości uciułanych kredytów, ukończonych wyścigów, kolekcji samochodów zgromadzonej w wirtualnych garażach czy liczby nabytych dodatków DLC. Na tej podstawie zostanie Wam przypisany jeden z pięciu poziomów („tierów”) – im wyższy, tym ciekawsze wozy otrzymacie do dyspozycji od razu po rozpoczęciu zabawy:

  • Tier 2: 2011 BMW 1 Series M Coupe
  • Tier 3: 2013 Viper GTS
  • Tier 4: 2015 Lamborghini Huracán LP 610-4
  • Tier 5: 2014 Local Motors Rally Fighter
  • Tier 6: 2013 McLaren P1

Rzecz jasna, przyznanie poziomu, na którym przysługuje, dajmy na to, Lamborghini Huracán, nie oznacza, że Wasz garaż ulegnie na starcie wzbogaceniu tylko o ten wóz – te z niższych poziomów również zostaną dodane do Waszej kolekcji. Wypada nadmienić, iz nie są to żadne ekskluzywne pojazdy, niedostępne do zdobycia żadną inną drogą – bycie weteranem serii Forza zaoszczędza Wam po prostu czasu i wirtualnych pieniędzy, które musielibyście poświęcić, by zdobyć owe samochody konwencjonalnymi metodami. Warto też wspomnieć, że omawiany system nie jest całkowitym novum; podobne rozwiązanie zostało wcześniej zastosowane w grze Forza Motorsport 5.

Najbardziej zagorzali miłośnicy serii Forza zyskają dostęp do obu tych cacek od razu po uruchomieniu Forza Horizon 2. - Forza Horizon 2 – nowe filmy i nagrody za dokonania w całej serii Forza - wiadomość - 2014-09-12
Najbardziej zagorzali miłośnicy serii Forza zyskają dostęp do obu tych cacek od razu po uruchomieniu Forza Horizon 2.

W tytule tej wiadomości była mowa o więcej niż jednym filmie, więc najwyższa pora wspomnieć o kolejnym materiale wideo z omawianego tytułu, jaki niedawno pojawił się w sieci. Tym razem mowa o nagraniu przygotowanym dla serwisu VG247, na którym deweloper omawia zagadnienia takie jak otwarta konstrukcja świata czy drivatary, prezentując przy tym kilka niedługich urywków z rozgrywką. Wspomniany film widnieje poniżej.

Forza Horizon 2 zadebiutuje w Polsce 3 października bieżącego roku, trzy dni po globalnym debiucie. Wyścigi w słońcu i deszczu południowej Europy staną się udziałem posiadaczy konsol firmy Microsoft (Xbox 360 i Xbox One). Na koniec przypominam, że za cztery dni w usłudze Xbox Live pojawi się wersja demo omawianej gry, i polecam Waszej uwadze kompletną listę samochodów, jakie zostaną udostępnione w produkcji.