Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2014, 18:45

autor: Ender

Forza Horizon 2 – data premiery dema gry

Firma Microsoft oraz studio Playground Games ogłosiły właśnie, że w połowie września opublikowana zostanie wersja demonstracyjna gry Forza Horizon 2. Producenci potwierdzili na razie jedynie debiut dema na konsoli Xbox One. Niestety, w tej chwili nie wiadomo czy pojawi się ono również na Xboksie 360.

Wersja gry na Xboksie One korzysta z silnika Forzy Motorsport 5 - Forza Horizon 2 – data premiery dema gry  - wiadomość - 2014-08-27
Wersja gry na Xboksie One korzysta z silnika Forzy Motorsport 5

Wielu fanów gier wyścigowych z pewnością czeka na kolejną odsłonę serii Forza, która pojawi się na polskich półkach sklepowych 3 października tego roku. Tym bardziej powinno ucieszyć ich to, że producenci Forzy Horizon 2 ze studia Playground Games ogłosili w serwisie Xbox Wire, że tytuł otrzyma swoje grywalne demo, zbliżone do tego, z którym mogli zapoznać się dziennikarze podczas targów E3 oraz gamescom. Wersja demonstracyjna zadebiutuje 16 września na konsoli Xbox One i ma ona dać nam przedsmak dużego otwartego świata, odwzorowującego krajobrazy oraz drogi śródziemnomorskiego południa Europy. Przy okazji, deweloperzy przedstawili również pełną listę osiągnięć, które zdobędziemy podczas rozgrywki.

Co ciekawe, w zapowiedzi nie znalazła się wzmianka o demie na Xboksie 360. Przypomnijmy, że za przygotowanie Forzy Horizon 2 na tej konsoli odpowiada brytyjski zespół deweloperski Sumo Digital, który korzysta z technologii oraz silnika pierwszej części Forzy Horizon. Niewykluczone więc, że wierni 360-tce gracze nie otrzymają w ogóle możliwości przedpremierowego przetestowania tytułu. Jak udowodniły nam ostatnie miesiące, Microsoft skupia się przede wszystkim na promocji next-genowej wersji tytułu. Oznacza to, że firma niekoniecznie musi być zainteresowana tym, by przygotować i publikować demo mniej imponującej oraz zaawansowanej odsłony gry.

Warto w tym miejscu dodać, że oficjalna polska premiera Xboksa One nastąpi 5 września. Sprzęt będzie dostępny w dwóch zestawach, z kontrolerem ruchu Kinect i bez. W obu znajdziemy kody na ściągnięcie dwóch pełnych wersji gier.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Forza Motorsport
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 2

Forza Horizon 2