Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2014, 18:45

Forza Horizon 2 – data premiery dema gry

Firma Microsoft oraz studio Playground Games ogłosiły właśnie, że w połowie września opublikowana zostanie wersja demonstracyjna gry Forza Horizon 2. Producenci potwierdzili na razie jedynie debiut dema na konsoli Xbox One. Niestety, w tej chwili nie wiadomo czy pojawi się ono również na Xboksie 360.

Wersja gry na Xboksie One korzysta z silnika Forzy Motorsport 5

Wielu fanów gier wyścigowych z pewnością czeka na kolejną odsłonę serii Forza, która pojawi się na polskich półkach sklepowych 3 października tego roku. Tym bardziej powinno ucieszyć ich to, że producenci Forzy Horizon 2 ze studia Playground Games ogłosili w serwisie Xbox Wire, że tytuł otrzyma swoje grywalne demo, zbliżone do tego, z którym mogli zapoznać się dziennikarze podczas targów E3 oraz gamescom. Wersja demonstracyjna zadebiutuje 16 września na konsoli Xbox One i ma ona dać nam przedsmak dużego otwartego świata, odwzorowującego krajobrazy oraz drogi śródziemnomorskiego południa Europy. Przy okazji, deweloperzy przedstawili również pełną listę osiągnięć, które zdobędziemy podczas rozgrywki.

Co ciekawe, w zapowiedzi nie znalazła się wzmianka o demie na Xboksie 360. Przypomnijmy, że za przygotowanie Forzy Horizon 2 na tej konsoli odpowiada brytyjski zespół deweloperski Sumo Digital, który korzysta z technologii oraz silnika pierwszej części Forzy Horizon. Niewykluczone więc, że wierni 360-tce gracze nie otrzymają w ogóle możliwości przedpremierowego przetestowania tytułu. Jak udowodniły nam ostatnie miesiące, Microsoft skupia się przede wszystkim na promocji next-genowej wersji tytułu. Oznacza to, że firma niekoniecznie musi być zainteresowana tym, by przygotować i publikować demo mniej imponującej oraz zaawansowanej odsłony gry.

Warto w tym miejscu dodać, że oficjalna polska premiera Xboksa One nastąpi 5 września. Sprzęt będzie dostępny w dwóch zestawach, z kontrolerem ruchu Kinect i bez. W obu znajdziemy kody na ściągnięcie dwóch pełnych wersji gier.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Forza Motorsport