Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2014, 19:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Escape Dead Island ukaże się 21 listopada na PS3, X360 i PC

Wydawca gry Escape Dead Island ujawnił datę premiery spin-offa serii Dead Island. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach osobistych 21 listopada. Dodatkowo poinformowano, że zamówienia przedpremierowe honorowane będą dostępem do bety Dead Island 2.

Firma Deep Silver poinformowała, że spin-off serii Dead Island, Escape Dead Island, ukaże się w Europie 21 listopada (w USA tytuł pojawi się 18 listopada) na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych. Jednocześnie zdradzono, że osoby, które zamówią produkcję studia Fatshark przed jej premierą, otrzymają dostęp do beta testów Dead Island 2, które ukaże się w przyszłym roku na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach. Niestety nie podzielono się większą ilością szczegółów na ten temat, ale za to opublikowano powyższy zwiastun Escape Dead Island, przedstawiający założenia fabularne i zawierający fragmenty rozgrywki.

Pre-ordery Escape Dead Island będą nagradzane dostępem do bety Dead Island 2.

Escape Dead Island w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji TPP
  • Deweloper: Fatshark
  • Platformy sprzętowe: PS3, X360, PC
  • Data premiery: 18 listopada (USA), 21 listopada 2014 (Europa)

Jak donosiliśmy na początku lipca, w Escape Dead Island wcielimy się w Cliffa Calo – syna magnata medialnego, który chce wyjawić światu prawdę o wirusie z Banoi. W tym celu wyrusza na leżącą nieopodal, objętą kwarantanną, wyspę Narapela. Oczywiście dalsze wydarzenia nie potoczą się po myśli naszego podopiecznego i wraz ze swoją ekipą rozpocznie on walkę o przetrwanie.

Rozgrywka odbywać ma się tylko w ramach trybu dla jednego gracza i będzie się różnić od tego, co widzieliśmy w „jedynce” i w Riptide. Akcja obserwowana ma być z perspektywy TPP, a podczas zabawy wielką rolę odegra skradanie się, gdyż Cliff nie jest uodporniony na działanie wirusa, więc ugryzienie przez zombie jest równoznaczne z końcem zabawy.

Escape Dead Island ukaże się 21 listopada na PS3, X360 i PC - ilustracja #2Dead Island to seria gier akcji zapoczątkowana w 2011 roku produkcją o tym samym tytule. Poszczególne odsłony opowiadają o ludziach starających się przetrwać w środowisku opanowanym przez zombie. Dead Island i Dead Island Riptide zostały wyprodukowane przez polskie studio Techland. Nad „dwójką” pracują deweloperzy z Yager Development, a oprócz tych gier, i opisywanego dziś Escape Dead Island, powstaje jeszcze MOBA Dead Island: Epidemic od Stunlock Studios.

W Escape Dead Island syn magnata medialnego umoczy ręce w krwi. - Escape Dead Island ukaże się 21 listopada na PS3, X360 i PC - wiadomość - 2014-08-27
W Escape Dead Island syn magnata medialnego umoczy ręce w krwi.