Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 września 2014, 09:45

Studio SimBin ogłasza bankructwo, pracownicy przenoszą się do Sector 3

Studio SimBin, specjalizujące się w grach wyścigowych, ogłosiło bankructwo po ponad dziesięciu latach działaności. Od teraz większość szwedzkiego zespołu będzie pracować nad rozpoczętymi wcześniej projektami jako Sector 3.

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia z lipca tego roku: SimBin – szwedzkie studio, specjalizujące się w grach wyścigowych i mające na swoim koncie takie tytuły jak GTR: The Ultimate Racing Game czy RACE: The WTCC Game – ogłosiło bankructwo. Nie oznacza to jednak, że produkcje, które tworzył zespół z Lidköping, nie ujrzą światła dziennego – były dyrektor działu operacyjnego SimBin, Christopher Speed, już zapowiedział, że studio zostanie przemianowane na Sector 3 i będzie kontynuować swoje dotychczasowe projekty.

Prace nad sieciowym RaceRoom Racing Experience będą kontynuowane przez zespół Sector 3. - Studio SimBin ogłasza bankructwo, pracownicy przenoszą się do Sector 3 - wiadomość - 2014-09-12
Prace nad sieciowym RaceRoom Racing Experience będą kontynuowane przez zespół Sector 3.

Najważniejszą wiadomością jest z pewnością to, że zespół nadal pracuje nad usprawnianiem RaceRoom Racing Experience – darmowej sieciowej wyścigówki od lutego ubiegłego roku dostępnej do pobrania za pomocą platformy Steam – a dowodem na to jest przeprowadzona wczoraj aktualizacja gry. Możemy się także spodziewać, że Sector 3 przejmie po SimBin trzecią część cyklu GTR – tytuł zapowiedziany jeszcze w grudniu 2011 roku i od tamtego czasu porzucony. Ogłoszenie bankructwa nie wpłynęło więc w szczególny sposób na działanie zespołu – Christopher Speed powiedział wprost, że był to najłatwiejszy sposób na przeprowadzenie już wcześniej planowanej restrukturyzacji studia. W ten sposób większość oryginalnej szwedzkiej ekipy pozostała w Sector 3, chociaż niestety nie udało się uniknąć zwolnień – te dotknęły osiemnastu pracowników. Zmieniona zostanie także siedziba: w niedalekiej przyszłości Szwedzi przeniosą się do Gothia Science Park w Skövde.

Wraz z ogłoszeniem bankructwa i przemianowaniem studia na Sector 3 kończy się trwająca ponad dekadę historia SimBin. Zespół, który zaczynał od tworzenia modyfikacji do F1 2002, zadebiutował w 2004 roku bardzo dobrze przyjętym GTR: The Ultimate Racing Game i od tamtego czasu stworzył ponad dziesięć wymagających symulatorów jazdy. Ostatnią wydaną na światowym rynku produkcją SimBin jest RaceRoom Racing Experience – sieciowa gra wyścigowa, w którą od lutego 2013 roku możemy zagrać za darmo.

  1. Oficjalna strona internetowa studia SimBin
  2. RaceRoom Racing Experience w serwisie Steam