Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2014, 18:47

autor: Draug

Forza Horizon 2 – debiut dema, członkostwo VIP i season pass

Posiadacze konsoli Xbox One mogą już ściągnąć ważącą ponad 10 gigabajtów wersję demonstracyjną gry Forza Horizon 2. Oprócz tego twórcy produkcji (Turn 10 Studios, Playground Games, Sumo Digital) ujawnili informacje na temat członkostwa VIP, przepustki sezonowej (Car Pass) oraz paczki samochodów do pobrania w dniu premiery tytułu.

Forza Horizon 2 w skrócie:
 • Producent: Turn 10 Studios i PlayGround Games (XOne), Sumo Digital (X360)
 • Wydawca: Microsoft Games
 • Gatunek: zręcznościowe wyścigi samochodowe z otwartym światem
 • Platformy sprzętowe: X360, XOne
 • Termin premiery (świat): 30 września 2014

Zgodnie z zapowiedziami – ogłoszonymi przez nas po raz pierwszy pod koniec ubiegłego miesiąca i powtórzonymi jeszcze dzisiaj rano, przy okazji wiadomości o nadaniu grze statusu gold – Forza Horizon 2 doczekała się właśnie debiutu wersji demonstracyjnej. Jest ona dostępna do pobrania poprzez Xbox Live wyłącznie dla użytkowników konsoli Xbox One (również w Polsce) i waży nieco ponad 10 gigabajtów (dla porównania, rozmiar gry w pełnym wydaniu wyniesie około 37 gigabajtów). Niestety, wygląda na to, że możliwość przedpremierowego przetestowania dzieła studiów Turn 10 i Playground Games pozostanie zarezerwowana dla posiadaczy konsoli ósmej generacji firmy Microsoft – na okazję do przejechania się po drogach południowej Europy posiadaczom Xboksa 360 najprawdopodobniej przyjdzie poczekać do oficjalnego debiutu Forzy Horizon 2, który w Polsce nastąpi 3 października bieżącego roku (trzy dni po amerykańskiej premierze).

Ford Mustang GT z rocznika 2015, choć ma znaleźć się w podstawowej wersji gry Forza Horizon 2, będzie wymagał pobrania darmowej paczki z samochodami udostępnionej na premierę tytułu... - Forza Horizon 2 – debiut dema, członkostwo VIP i przepustka sezonowa - wiadomość - 2014-09-16
Ford Mustang GT z rocznika 2015, choć ma znaleźć się w podstawowej wersji gry Forza Horizon 2, będzie wymagał pobrania darmowej paczki z samochodami udostępnionej na premierę tytułu...

Ale to jeszcze nie koniec wieści o omawianej pozycji na dziś. Twórcy zdradzili szczegóły na temat popremierowego rozwijania gry i specjalnych usług, gwarantujących graczom dostęp do zawartości, o jaką Forza Horizon 2 zostanie wzbogacona w przyszłości.

Członkostwo VIP

Pierwszą taką funkcjonalnością jest członkostwo VIP (ang. VIP Membership). Jego posiadacze będą mogli cieszyć się dwukrotnie szybszym zdobywaniem nagród w grze, dostępem do ekskluzywnych zawodów w trybie wieloosobowym, upominkami ze strony społeczności skupionej wokół serii Forza oraz specjalnym wyróżnikiem przy koncie, pozwalającym chwalić się przed innymi kierowcami byciem VIP-em. Jednak najistotniejszy profit wynikający z posiadania omawianego członkostwa to pięć specjalnych samochodów (z czego cztery nie pojawiły się nigdy wcześniej w żadnej grze z cyklu):

 • 2012 Lamborghini Urus
 • 2014 Tesla Model S
 • 1967 Ferrari 330 P4
 • 1949 Mercury Coupe
 • 2013 Donkervoort D8 GTO

Cena członkostwa VIP wyniesie 19,99 dolara (w przeliczeniu około 65 zł). Osoby, które wcześniej były VIP-ami w grze Forza Motorsport 5, mogą liczyć na 50-procentową zniżkę (do 9,99 dolara, czyli ok. 32 zł).

...a jeśli ktoś z jakiegoś powodu zrezygnuje ze ściągania pakietu, będzie musiał zadowolić się starszym Mustangiem. Albo Chevroletem Camaro. - Forza Horizon 2 – debiut dema, członkostwo VIP i przepustka sezonowa - wiadomość - 2014-09-16
...a jeśli ktoś z jakiegoś powodu zrezygnuje ze ściągania pakietu, będzie musiał zadowolić się starszym Mustangiem. Albo Chevroletem Camaro.

Car Pass

Druga usługa, której zakup można rozważyć przy nabywaniu omawianej produkcji, to swoista przepustka sezonowa znana jako Car Pass. Pozwoli ona wejść w posiadanie wszystkich paczek z samochodami, jakich doczeka się Forza Horizon 2 – tych zaś stworzonych zostanie sześć i będą one wypuszczane co miesiąc, począwszy od października bieżącego roku. W skład każdego dodatku wejdzie pięć pojazdów. Oprócz tego nabywcy omawianej przepustki zostaną nagrodzeni bonusowym wozem – 2010 Noble M600. Car Pass kosztuje 24,99 dolara (ok. 81 zł), natomiast wartość wszystkich paczek wchodzących w jego skład to w sumie 30 dolarów (ok. 97 zł).

Launch Bonus Car Pack

Na koniec wspomnijmy o pakiecie samochodów, który zostanie udostępniony za darmo w momencie debiutu omawianej gry. W jego skład wejdzie osiem pojazdów:

 • 2003 Ford Focus RS
 • 1997 Land Rover Defender 90
 • 1993 Renault Clio Williams
 • 2015 Ford Mustang GT
 • 1987 Buick Regal GNX
 • 2012 Cadillac Escalade ESV
 • 1968 Abarth 595 esseesse
 • 1956 Ford F-100

Niemniej wbrew nazwie paczki, trudno traktować owe samochody jako faktycznie bonusowe. Zostały one bowiem wcześniej wymienione na liście 210 wehikułów, jakie Forza Horizon 2 otrzyma na starcie – przynajmniej w wersji na Xboksa One, bo zgodnie z informacją umieszczoną w ostatnim zwiastunie gry (widniejącym powyżej), edycja na Xboksa 360 może być pod tym względem nieco uboższa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 2

Forza Horizon 2