Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 czerwca 2014, 12:52

Football Manager Handheld 2014 za połowę ceny, czyli mundialowe szaleństwo

Mundialowe szaleństwo nie ominęło rynku gier mobilnych. Firma SEGA zdecydowała się na solidną obniżkę ceny Football Manager Handheld 2014, czyli najlepszego menedżera piłkarskiego na smartfony i tablety, a studio Team Football wydało na iOS i Windows Phone grę piłkarską Official England Football.

Mundial w Brazylii trwa w najlepsze, w związku z czym nastał doskonały czas dla wszelkiego rodzaju gier piłkarskich. Szansę zwietrzyli m.in. producenci doskonałego menedżera Football Manager Handheld 2014, którzy zdecydowali się na tymczasową obniżkę ceny gry. Z kolei na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Windows Phone zadebiutowała gra Official England Football, umożliwiająca zdobycie Pucharu Świata jedną z 91 reprezentacji narodowych.

Cena Football Manager Handheld 2014, zarówno w wersji na iOS, jak i Androida, została obniżona o połowę, dzięki czemu tę stosunkowo drogą produkcję można obecnie nabyć za niecałe 19 złotych. Zważywszy na fakt, że dzieło studia Sports Interactive pozostaje najlepszym menedżerem piłkarskim na urządzenia mobilne, jest to co najmniej propozycja godna rozpatrzenia. Niestety, nie wiemy jak długo potrwa promocja, więc lepiej, żebyście nie odkładali decyzji o zakupie na później.

Mniej, bo tylko około 10 złotych, trzeba zapłacić za Official England Football – grę piłkarską studia Team Football. Produkcja, dostępna póki co tylko na anglojęzycznych wersjach platform Windows Phone Store i App Store (bardzo możliwe, że tytuł zostanie udostępniony w pozostałych krajach wraz z debiutem edycji na Androida), pozwala przejąć kontrolę nad jedną z 91 reprezentacji narodowych i wziąć udział w symulacji piłkarskiego widowiska.

Do dyspozycji graczy oddano trzy podstawowe tryby rozgrywki: World Tournament (eliminacje do Mistrzostw Świata i turniej finałowy z udziałem 32 zakwalifikowanych zespołów), World League (rozgrywki ligowe z udziałem reprezentacji narodowych, podzielone na 6 dywizji) oraz Scenarios (możliwość ponownego rozegrania najciekawszych meczów piłkarskich w historii). Pod względem technicznym tytuł odbiega – i to znacznie – od gier z serii FIFA, ale pierwsze opinie graczy są jak najbardziej pozytywne. Wielu z nich twierdzi, że gra wręcz kipi 16-bitowym klimatem, przywodzącym na myśl cykl Sensible Soccer.