Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2014, 16:58

Firefall zadebiutuje w tym roku. Twórcy strzelanki MMO zdobyli dodatkowe fundusze

Red5, producent sieciowej strzelanki Firefall, poinformował, że nowa inwestycja zapewniła firmie środki potrzebne do wydania pełnej wersji gry w 2014 roku. Mowa o inwestycji chińskiej spółki, która wykupiła 20% akcji Red5 Studios za 23 mln dolarów. Obecnie produkcja znajduje się w fazie otwartej bety.

Strzelanka Firefall zadebiutuje w pełnej wersji w tym roku. - Firefall zadebiutuje w tym roku. Twórcy strzelanki MMO zdobyli dodatkowe fundusze - wiadomość - 2014-01-26
Strzelanka Firefall zadebiutuje w pełnej wersji w tym roku.
W SKRÓCIE:
  • Firefall to strzelanka sieciowa oparta na modelu free-to-play.
  • Premiera otwartej wersji beta odbyła się w lipcu 2013 roku.
  • Spora inwestycja finansowa zabezpieczyła dewelopera, więc ten potwierdził debiut pełnej wersji gry jeszcze w tym roku.

Prace nad Firefall, sieciową strzelanką opartą na modelu free-to-play, trwają już od dawna, a pierwotnie gra miała się ukazać jeszcze w 2011 roku. W lipcu tytuł wszedł w fazę otwartej wersji beta, stając się dostępnym dla szerokiego grona graczy. Szczęśliwie dla wszystkich fanów produkcji, firma Red5 poinformowała, że strzelanka zdobyła odpowiednie zabezpieczenie finansowe, potwierdziła więc jej premierę w roku 2014. A to wszystko dzięki temu, że spółka Shanghai Oriental Pearl Culture Development wykupiła udziały w Red5 o wartości 23 mln dolarów. W ten sposób chiński inwestor, który stał się właścicielem 20,01% akcji, wspomógł produkcję, gwarantując szczęśliwe zakończenie prac.

To dodatkowe wsparcie finansowe pozwoli nam zrealizować plan, którym jest premiera Firefall w 2014 roku. W tym właśnie roku Firefall da czadu. Cały zespół Red5 Studios jest teraz skupiony na tworzeniu najwyższej jakości usprawnień, które wyniosą grę na jeszcze wyższy poziom – napisał CEO dewelopera.

Ostateczna wersja Firefall ukaże się na komputerach PC. Do tego czasu można oczywiście przetestować grę w wersji beta. Aby to zrobić, należy zajrzeć na oficjalną stronę produkcji:

Firefall zadebiutuje w tym roku. Twórcy strzelanki MMO zdobyli dodatkowe fundusze - ilustracja #2Przypomnijmy, że Firefall to sieciowa strzelanka z elementami MMO. Za jej produkcję odpowiada studio Red 5, w którego skład wchodzą byli pracownicy Blizzarda, pracujący wcześniej nad klasycznym tytułem World of Warcraft. W Firefall gracze mają możliwość stworzenia i rozwijania postaci, podróżując po świecie zniszczonym przez ogromną asteroidę. W ramach rozgrywki należy zabijać stwory, wypełniać misje i gromadzić surowce.

Gra opiera się głównie na kooperacji, a twórcy niedawno ogłosili, że chwilowo usuwają tryb PvP, gdyż „nie działa zbyt dobrze”. Powróci on jednak w późniejszym terminie w poprawionej wersji.