Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2014, 15:56

Cradle – przygodowa gra akcji wykorzystująca CryEngine trafiła na Kickstartera

Niezależne studio Mojo Game ogłosiło zbiórkę funduszy za pośrednictwem platformy Kickstarter. Gracze będą mogli wesprzeć Cradle – pierwszy projekt młodego zespołu. Będzie to przygodowa gra akcji z elementami RPG, której premierę zaplanowano na rok 2015.

Cradle:
  • Przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której gracze przemierzają otwarty świat.
  • W Cradle wcielimy się w wygnańca, który znalazł się w samym środku walki między ludźmi, naturą i bogami.
  • Tytuł powstaje na bazie technologii CryEngine.
  • Premierę na PC zaplanowano na lato 2015 roku.

Młode studio Mojo Game (dosłownie młode, o czym świadczy młodzieńczy wygląd twórców na powyższym filmiku) pracuje od pewnego czasu nad swoją pierwszą produkcją. Cradle będzie pierwszoosobową grą przygodową z elementami akcji, rozbudowanym systemem walki i pięcioma różnymi klasami postaci. Od kilku dni gracze zainteresowani tym tytułem mogą go wesprzeć poprzez platformę Kickstarter. Zbiórka potrwa do 20 lutego.

Niedawno informowaliśmy o Cradle, prezentując fragment rozgrywki pochodzący z bardzo wczesnej, prototypowej wersji gry. Uruchomienie zbiórki, w której Mojo Game chciałoby zebrać minimum 350 tys. dolarów, stało się dla studia okazją do zdradzenia kolejnych szczegółów nadchodzącej produkcji.

  1. Kickstarter gry Cradle

W Cradle poznamy historię wygnańca, który znalazł się w samym środku wojny między bogami. Gdy tysiąc lat temu bogowie Anory pokonali jednego z nich, Aderyna, boga wolnej woli i stworzenia, doprowadzili do zniszczenia jego krainy o nazwie Kolebka (Cradle). Gracze wcielą się w postać wędrowca, wygnanego przez boga głodu, który uciekając przed jego gniewem znalazł schronienie w ostatnim sanktuarium Aderyna. Tutaj rozpoczyna się przygoda, której zwieńczeniem będzie przywrócenie Kolebki do Anory. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż ta dumna kraina, niegdyś centrum kultury i technologii, jest dzisiaj pusta, a jej mieszkańcy stali się smutnymi parodiami samych siebie i tylko kilku z nich zachowało świadomość tego, kim byli wcześniej. Powodzenie misji będzie oznaczać nie tylko ratunek dla samego wędrowca, ale też przywróci światu boga Aderyna, wraz z jego darem dla ludzkiej rasy – wolną wolą.

Warto zobaczyć grafiki koncepcyjne stworzone do Cradle, bo są świetne. - Cradle – przygodowa gra akcji wykorzystująca CryEngine trafiła na Kickstarter - wiadomość - 2014-01-26
Warto zobaczyć grafiki koncepcyjne stworzone do Cradle, bo są świetne.

Jak twierdzą autorzy, Cradle to przede wszystkim porywająca historia i klimatyczny świat. Nie znaczy to jednak, że inne elementy rozgrywki zostały przez nich pominięte. W grze pojawi się np. system wytwarzania napojów leczniczych, polegający na łączeniu w odpowiednie kombinacje znalezionych składników. Rozbudowana ma być także mechanika walki, w której styl ataku zależeć będzie od miejsca, w które celujemy. Ciosy mają też płynnie przechodzić w następne, a to wszystko przy zastosowaniu tylko dwóch przycisków myszki. Realizmu walce doda fakt, że np. za pomocą sztyletu nie będzie można zablokować ataku ciężkiej maczugi. Poniżej krótka prezentacja systemu:

Interesująco wygląda schemat ulepszania broni, którą będzie można rozwinąć pięć razy, w kilku różnych kierunkach – mogą to być usprawnienia związane z życiem, światłem, ogniem, wodą lub kamieniem. Każdego z nich można dokonać trzy razy, zwiększając podstawowe możliwości, warto jednak mieć na uwadze, że spowoduje to wzrost zużycia many. Poniżej widzimy laskę druida (jeden z pięciu postaci) z ulepszeniami od ognia na kolejnych trzech poziomach. Zarówno w wersji z pełną maną (świecąca), jak i bez niej.

Ulepszanie broni ma być ważnym elementem mechaniki Cradle. - Cradle – przygodowa gra akcji wykorzystująca CryEngine trafiła na Kickstarter - wiadomość - 2014-01-26
Ulepszanie broni ma być ważnym elementem mechaniki Cradle.

Debiut Cradle wstępne zaplanowano na wakacje 2015 roku. Gra ma ukazać się na komputerach PC, choć sukces w zbiórce może wpłynąć na dodanie kolejnych platform.

  1. Oficjalna strona studia Mojo Game