Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2015, 11:28

autor: Góral

Final Fantasy XIV z 5 milionami zarejestrowanych graczy

Firma Square Enix pochwaliła się, że Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ma już ponad 5 milionów zarejestrowanych graczy. Niestety, nie wiemy, ilu z nich faktycznie gra i opłaca abonament.

Final Fantasy XIV z 5 milionami zarejestrowanych graczy - ilustracja #1

Firma Square-Enix ujawniła, że gra MMORPG Final Fantasy XIV może się pochwalić ponad pięcioma milionami zarejestrowanych użytkowników. Do tej liczby nie są wliczane konta z okresu próbnego, więc osiągnięty przez produkcję wynik z pewnością należy uznać za spory sukces, gdyż World of Warcraft, najpopularniejsza pozycja tego typu w której wykorzystuje się opłaty abonamentowe, obecnie ma 5,6 miliona subskrybentów. Należy jednak brać pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim Square-Enix pochwaliło się zarejestrowanymi użytkownikami i nie wiemy ile z tych 5 milionów osób faktycznie jeszcze gra. To po pierwsze, a po drugie, hit Blizzarda dostępny jest tylko na komputerach PC, a Final Fantasy XIV na „blaszakach oraz konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4.

Tak czy siak, widać, że produkcja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przypominam bowiem, ze niecały roku temu liczba zarejestrowanych graczy była o połowę mniejsza, ale w międzyczasie (czerwiec 2015 roku) ukazał się obszerny dodatek Heavensward. Zabawa w rozszerzeniu przenosi graczy do lokacji Ishgard. Ponadto pojawiła się nowa grywalna rasa Au Ra, dwie dodatkowe profesje, a dodatkowo podniesiono maksymalny poziom doświadczenia z 50 na 60 level.

Final Fantasy XIV pierwotnie ukazało się na komputerach osobistych w 2010 roku. Produkcja okazała się jednak bardzo niedopracowana i nie zdobyła większej popularności. Square-Enix postanowiło więc diametralnie przerobić kiepski tytuł, co zaowocowało obecną wersją nazwaną Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Projekt ukazał się w połowie 2013 roku na PC-tach oraz konsoli PlayStation 3. W kwietniu 2014 roku zadebiutował również na PlayStation 4.

Gra została oparta na modelu abonamentowym. Miesięczne koszty wynoszą 10,99 euro (około 46 zł) w przypadku wykupienia pakietu na 180 dni, 11,99 euro (około 50 zł), jeżeli zdecydujemy się na 90-dniową subskrypcję lub 12,99 euro (około 54 zł), gdy kupujemy abonament tylko na 30 dni.