Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2015, 11:28

autor: Góral

Final Fantasy XIV z 5 milionami zarejestrowanych graczy

Firma Square Enix pochwaliła się, że Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ma już ponad 5 milionów zarejestrowanych graczy. Niestety, nie wiemy, ilu z nich faktycznie gra i opłaca abonament.

Final Fantasy XIV z 5 milionami zarejestrowanych graczy - ilustracja #1

Firma Square-Enix ujawniła, że gra MMORPG Final Fantasy XIV może się pochwalić ponad pięcioma milionami zarejestrowanych użytkowników. Do tej liczby nie są wliczane konta z okresu próbnego, więc osiągnięty przez produkcję wynik z pewnością należy uznać za spory sukces, gdyż World of Warcraft, najpopularniejsza pozycja tego typu w której wykorzystuje się opłaty abonamentowe, obecnie ma 5,6 miliona subskrybentów. Należy jednak brać pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim Square-Enix pochwaliło się zarejestrowanymi użytkownikami i nie wiemy ile z tych 5 milionów osób faktycznie jeszcze gra. To po pierwsze, a po drugie, hit Blizzarda dostępny jest tylko na komputerach PC, a Final Fantasy XIV na „blaszakach oraz konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4.

Tak czy siak, widać, że produkcja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przypominam bowiem, ze niecały roku temu liczba zarejestrowanych graczy była o połowę mniejsza, ale w międzyczasie (czerwiec 2015 roku) ukazał się obszerny dodatek Heavensward. Zabawa w rozszerzeniu przenosi graczy do lokacji Ishgard. Ponadto pojawiła się nowa grywalna rasa Au Ra, dwie dodatkowe profesje, a dodatkowo podniesiono maksymalny poziom doświadczenia z 50 na 60 level.

Final Fantasy XIV pierwotnie ukazało się na komputerach osobistych w 2010 roku. Produkcja okazała się jednak bardzo niedopracowana i nie zdobyła większej popularności. Square-Enix postanowiło więc diametralnie przerobić kiepski tytuł, co zaowocowało obecną wersją nazwaną Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Projekt ukazał się w połowie 2013 roku na PC-tach oraz konsoli PlayStation 3. W kwietniu 2014 roku zadebiutował również na PlayStation 4.

Gra została oparta na modelu abonamentowym. Miesięczne koszty wynoszą 10,99 euro (około 46 zł) w przypadku wykupienia pakietu na 180 dni, 11,99 euro (około 50 zł), jeżeli zdecydujemy się na 90-dniową subskrypcję lub 12,99 euro (około 54 zł), gdy kupujemy abonament tylko na 30 dni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.