Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2014, 13:14

autor: Góral

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn z 2,5 mln zarejestrowanych graczy

Firma Square Enix poinformowała, że MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i komputery PC posiada już 2,5 mln zarejestrowanych graczy. Jednocześnie ujawniono, że trwają prace nad nową aktualizacją Dreams of Ice (patch 2.4).

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn wkrótce otrzyma nową aktualizację. - Final Fantasy XIV: A Realm Reborn z  2,5 mln zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2014-09-19
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn wkrótce otrzyma nową aktualizację.

Firma Square Enix ujawniła, że na wypróbowanie MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, dostępne na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 3 od sierpnia 2013 roku, a na PlayStation 4 od kwietnia bieżącego roku, skusiło się już 2,5 mln graczy. Oznacza to, że w ciągu niecałego roku produkcji udało się pozyskać kolejny milion chętnych. Na wynik zapewne wpłynęła dostępna od jakiegoś czasu darmowa wersja trial, umożliwiająca zabawę przez 14 dni użytkownikom PC-tów. Niestety nie podzielono się danymi dotyczącymi faktycznej sprzedaży gry oraz ilości osób opłacających abonament. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn wymaga bowiem uiszczania miesięcznych opłaty w wysokości 10,99 euro. Ostatnie szczegóły na ten temat pochodzą z listopada 2013 roku, kiedy to przy 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy 600 tys. graczy płaciło za rozgrywkę.

Przy okazji zapowiedziano kolejną aktualizację produkcji nazwaną Dreams of Ice (patch 2.4). Niestety nie podzielono się żadnymi informacjami na jej temat. Zapewniono jedynie, że zostanie ona udostępniona użytkownikom wszystkich platform sprzętowych, na jakich można grać w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Szczegóły mamy poznać w najbliższym czasie, a obecnie możemy jedynie obejrzeć kilka poniższych screenów.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to gra MMORPG dostępna na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Jest to druga wersja Final Fantasy XIV z 2010 roku. Pierwotnie projekt ukazał się wyłącznie na PC-tach, jednak był bardzo niedopracowany, co zaowocowało ogromną porażką. Firma Square Enix jednak się nie poddała, przerobiła produkcję od podstaw, dzięki czemu udało się odnieść sukces.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn dostępne jest na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i komputery PC. - Final Fantasy XIV: A Realm Reborn z  2,5 mln zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2014-09-19
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn dostępne jest na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i komputery PC.
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn z  2,5 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #3
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn z  2,5 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #4