Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2019, 13:10

autor: AlexB

Filmowy Minecraft z nową datą premiery

Studio Mojang ogłosiło, że ekranizacja gry Minecraft zadebiutuje w kinach 4 marca 2022 roku. Ponadto poznaliśmy nowe szczegóły na temat historii, która zostanie w niej opowiedziana. Film wyreżyseruje Peter Sollet.

Wiele wskazuje na to, że saga pod tytułem „Ekranizacja Minecrafta” powoli dobiega końca. Studio Mojang, trzymające pieczę nad popularną produkcją, ogłosiło, że film na jej podstawie zadebiutuje 4 marca 2022 roku. To mnóstwo czasu i jeszcze wiele może się zmienić, zwłaszcza że jak zaznaczyli deweloperzy, stworzenie pełnometrażowego filmu to nie jest łatwe zadanie, lecz wydają się oni bardzo zdeterminowani, by doprowadzić sprawę do końca.

Ekranizacja Minecrafta została zapowiedziana ponad pięć lat temu. - Filmowy Minecraft z nową datą premiery - wiadomość - 2019-04-17
Ekranizacja Minecrafta została zapowiedziana ponad pięć lat temu.

Prócz daty premiery przedstawiciele studia Mojang zdradzili nieco więcej szczegółów na temat fabuły ekranizacji Minecrafta. Będzie ona opowiadała o przygodach nastoletniej dziewczyny i jej barwnej grupy poszukiwaczy przygód, którzy muszą stawić czoła pustoszącemu krainę smokowi Enderowi.

Co ciekawe, ma to być film z żywymi aktorami. Wydaje się to brzmieć nieco absurdalnie zważywszy na to, że cechą rozpoznawczą wirtualnego oryginału jest kanciasta grafika. Najbardziej logicznym rozwiązaniem tej sytuacji wydaje się produkcja w stylu serii TRON, która łączy animację komputerową z elementami nakręconymi w tradycyjny sposób. Nie wiadomo jednak, czy na to zdecydują się twórcy. Samo studio Mojang nie przeczy, że film będzie różnił się od gry, lecz zapewniają, że jest on w „kompetentnych rękach” wytwórni Warner Bros.

„Chcemy stworzyć ten film – tak jak tworzymy grę – dla Was.” - czytamy w komunikacie

Reżyserią ekranizacji Minecrafta zajmie się Peter Sollet, znany między innymi jako twórca Nicka i Kate oraz jednego odcinka serialu Vinyl. Jest to już kolejna osoba zajmująca to stanowisko. Jego poprzednikami byli między innymi Rob McElhenney (U nas w Filadelfii) oraz Shawn Levy (Giganci ze stali, Stranger Things, Stażyści). Fani Minecrafta zapewne trzymają kciuki, by cała ta karuzela w końcu się zatrzymała i Sollet był już ostatecznym wyborem.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Oficjalna strona studia Mojang
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft