Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 11:46

autor: Aquma

Minecraft Java Edition sprzedało się w 30 milionach kopii

Deweloperzy ze studia Mojang AB pochwalili się, że oryginalna komputerowa wersja gry Minecraft sprzedała się w 30 mln egzemplarzy. Tytuł wypracował taki wynik w trochę ponad 7 lat.

Niezwykły sukces Minecrafta. - Minecraft Java Edition sprzedało się w 30 milionach kopii - wiadomość - 2019-04-04
Niezwykły sukces Minecrafta.

Oryginalna, pecetowa wersja gry Minecraft – czyli tzw. Java Edition – sprzedała się już w 30 milionach kopii. Twórcy pochwalili się tymi wieściami na Twitterze, prezentując screenshot z licznika, który znaleźć można na stronie głównej gry.

To się dzieje! Minecraft: Java Edition przekroczyło 30 000 000 sprzedanych kopii! - czytamy w tweecie.

Liczba graczy bawiących się w produkcji Mojang AB jest oczywiście dużo większa – szacuje się, że każdego miesiąca gra w nią przeszło 90 mln osób. Łącznie, na kilkunastu platformach, na których tytuł został wydany, sprzedano już 150 milionów egzemplarzy. Sama tylko komputerowa wersja posiada kilka odmiennych edycji. Gra doczekała się też naśladowców – np. Hytale, które jest tworzone przez… administratorów jednego z największych minecraftowych serwerów.

Pozostaje nam tylko pogratulować Mojang AB wielkiego sukcesu i mieć nadzieję, że produkcja nadal będzie się rozwijała i dawała frajdę graczom na całym świecie.

  1. Minecraft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft