Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 kwietnia 2019, 11:40

autor: AlexB

Kapitan Marvel przebiła barierę miliarda dolarów w Box Office

Kapitan Marvel, czyli najnowsza superbohaterska produkcja od Marvel Studios, zarobiła na całym świecie przeszło miliard dolarów. Jest to siódmy film należący do MCU, który pokonał tę barierę.

Ludzie wciąż są głodni kina superbohaterskiego. Świadczą o tym doskonałe wyniki, jakie osiąga w Box Office Kapitan Marvel. Najnowsza próba przeniesienia postaci znanej z komiksów Marvela na srebrny ekran już w weekend otwarcia wygenerowała 455 milionów dolarów, co uczyniło ją szóstą najlepszą premierą w historii kina. Na tym jednak nie koniec. W niecały miesiąc po premierze dzieło Anny Boden i Ryana Flecka przebiło barierę miliarda dolarów wpływów (358 milionów z USA i 644,5 miliona z reszty świata). Tym samym Kapitan Marvel jest siódmym filmem z MCU (po Avengers, Avengers: Czasie Ultrona, Avengers: Wojnie bez granic, Czarnej Panterze, Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów oraz Iron Manie 3) i osiemnastym ze stajni Disneya, któremu udało się osiągnąć ten magiczny kamień milowy.

Kapitan Marvel doskonale radzi sobie w kinach na całym świecie. - Kapitan Marvel przebiła barierę miliarda dolarów w Box Office - wiadomość - 2019-04-04
Kapitan Marvel doskonale radzi sobie w kinach na całym świecie.

Co może być przyczyną takiego sukcesu Kapitan Marvel? Przede wszystkim jest to ostatni film przed Avengers: Końcem gry (lub w oryginale, Avengers: Endgame), dodatkowo wprowadzający nową bohaterkę, która najprawdopodobniej odegra niebagatelną rolę w zażegnaniu kryzysu rozpoczętego w Wojnie bez granic. Nie bez znaczenia były również wysokie oceny, jakie produkcja Anny Boden i Ryana Flecka zebrała wśród krytyków.

Kinowy triumf Kapitan Marvel bardzo dobrze wróży Avengers: Końcu gry, który, przypomnijmy, ma być zwieńczeniem pierwszej „sagi” filmowego uniwersum Marvela. Wojna bez granic pokonała granicę 2 miliardów dolarów w Box Office i zajmuje obecnie czwarte miejsce na liście wszech czasów, a wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że kolejna część pobije ten wynik. Wystarczy wspomnieć, że film braci Russo ustanowił rekord, jeśli chodzi o liczbę biletów zamówionych przed premierą (poprzedni należał do Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy), a to dopiero początek. Droga nowych Avengersów na finansowe szczyty z pewnością będzie jednym z tematów, o których w najbliższych miesiącach będą rozpisywały się media branżowe na całym świecie.

  1. Oficjalna strona Marvela