Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 sierpnia 2011, 11:50

autor: Kono

Filmowa adaptacja Hawken - gry o wielkich robotach - w drodze

W sieci pojawiły się informacje dotyczące ekranizacji gry Hawken. Prawa do przeniesienia produkcji o wielkich robotach na srebrny ekran uzyskała firma DJ2 Entertainment.

Filmowe adaptacje gier powstają najczęściej w oparciu o popularne i silne marki (np. Tomb Raider), mogące zagwarantować przyzwoite przychody z dystrybucji tworzonego dzieła. Przypadek gry Hawken wydaje się być wyjątkiem od tej reguły, gdyż pomimo tego, że produkcja zespołu Adhesive Games nie została jeszcze wydana, znaleźli się chętni do przeniesienia jej na srebrny ekran.

Prawa do filmowej adaptacji wieloosobowej gry akcji o mechach zdobyła mało znana firma DJ2 Entertainment. W rozmowie z serwisem TheWrap.com jej przedstawiciele przyznali, że początkowo byli zaskoczeni, iż nikt nie ubiegał się o możliwość ekranizacji Hawkena. Dmitri M. Johnson, przedstawiciel DJ2 Entertainment, nie był gotowy ujawnić nazwisk kandydatów na stanowisko reżysera, z którymi firma prowadzi rozmowy, jednak według zapewnień są to pierwszoligowi twórcy.

Autorzy opisują fabułę filmowej adaptacji tytułu, jako mieszankę Romea i Julii z Dystryktem 9. Historia ma przedstawiać perypetie dwójki pilotów pochodzących z wrogich sobie klanów. Planeta, na której przyjdzie im się zmagać, będzie opanowana przez śmiertelny wirus. W końcu jednak dwójka bohaterów pozna szczegóły na temat jego pochodzenia i prawdziwej natury.

Aktualnie nie wiemy jak historia przedstawiona w filmie będzie korespondować z tą z gry. Powyższy zwiastun opisujący fabułę nie ma zbyt wielu punktów wspólnych z planowanym dziełem DJ2 Entertainment, jednak nie jest wykluczone, że akcja filmu rozgrywać się będzie po prostu na innej planecie tego samego uniwersum.

Przypominamy, że produkcja studia Adhesive Games ma się pojawić na komputerach osobistych i konsolach (Xbox 360, PlayStation 3). Data premiery jest jeszcze nieznana.