Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2011, 12:24

autor: Taven

Kolejne szczegóły na temat nowej gry twórców Minecrafta - Scrolls

Podczas targów Penny Arcade Expo ujawniono nowe szczegóły na temat Scrolls - najnowszego dzieła twórców Minecrafta.

O najnowszej produkcji twórców niezwykle popularnego Minecrafta, karcianej grze strategicznej Scrolls, zrobiło się ostatnio głośno z powodu pozwu o zmianę nazwy, jaki do sądu wniosła firma Bethesda Softworks. Studio odpowiedzialne za tytuł, Mojang, nie przejmuje się jednak tą sytuacją i kontynuuje prace nad swoim tytułem. Dowodem na to jest konferencja dewelopera na targach Penny Arcade Expo, z której dowiedzieliśmy się kilku nowych, ciekawych szczegółów na temat Scrolls.

Kolejne szczegóły na temat nowej gry twórców Minecrafta - Scrolls - ilustracja #1

Jeden z projektantów gry, Jakob Porser, odpowiadał głównie na pytania zgromadzonej na miejscu publiczności. Jedna z najważniejszych, ujawnionych nowości dotyczy dostępności Scrollsw różnych formatach”. Choć dzieło Mojang zostało zapowiedziane wcześniej wyłącznie w wersji na komputery osobiste, wspominano o możliwości konwersji pozycji na smartfony i tablety. Porser podczas PAX opowiadał przede wszystkim o możliwości korzystania z produkcji przez internetowe przeglądarki. Co ciekawe, gra i w takiej odsłonie będzie mieć dostęp do „głównej” bazy danych. Oznacza to, że będziemy mogli zalogować się i kontynuować karciane zmagania na tym samym koncie, co w „dużej” wersji Scrolls.

Gra pozwoli użytkownikom tworzyć własne turnieje, oparte na niemal dowolnych regułach. System kojarzenia ze sobą graczy pod względem pozycji w ogólnym rankingu pozwoli na uchronienie początkujących przed zbyt szybkim stanięciem naprzeciwko doświadczonych wyjadaczy, co z pewnością zniechęciłoby ich do dalszej zabawy. Ten ostatni aspekt komplikuje fakt, że również same karty będą gromadzić doświadczenie i „awansować” na kolejne poziomy. Nowe egzemplarze tytułowych „zwojów” dostaniemy raz na miesiąc, w ramach zakupionej wcześniej miesięcznej subskrypcji lub dokupimy oddzielnie. Mojang przygotowuje również wewnętrzny serwis aukcyjny pozwalający sprzedawać i wymieniać karty na specjalną walutę.

Kolejne szczegóły na temat nowej gry twórców Minecrafta - Scrolls - ilustracja #2

Scrolls z pewnością nie otrzymamy za darmo, jak popularne obecnie gry Free2Play. Twórcy zapowiadają niską i atrakcyjną cenę zakupu produkcji, chociaż nie znamy jeszcze na ten temat żadnych szczegółów. Porser odniósł się również do głośnej afery związanej z nazwą Scrolls, która godzi ponoć w interesy Bethesdy Softworks – firmy odpowiedzialnej za kolejne odsłony cyklu The Elder Scrolls. Przedstawiciel Mojang zapowiedział, że studio nie zastanawia się nawet nad potencjalną alternatywną nazwą dla swojego dzieła.

Scrolls to strategia łącząca elementy gry karcianej z planszową. Celem jest pozbawienie wroga punktów życia, a możemy tego dokonać tworząc talie składające się z tytułowych zwojów i tocząc później pojedynki na specjalnej planszy. Pozycja ukaże się na komputery osobiste w październiku tego roku.