Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 stycznia 2015, 11:20

autor: Meehow

Filmowa adaptacja Assassin’s Creed wejdzie do kin pod koniec 2016 roku?

Jak wynika z najnowszych informacji ze świata hollywódzkiego, filmowa adaptacja serii Assassin’s Creed zadebiutuje 21 grudnia 2016 roku. Jest to już kolejne przesunięcie daty premiery rzeczonego obrazu.

Assassin’s Creed to bogata w odsłony seria, która swój początek ma w 2007 roku - Filmowa adaptacja Assassin’s Creed wejdzie do kin pod koniec 2016 roku? - wiadomość - 2015-01-07
Assassin’s Creed to bogata w odsłony seria, która swój początek ma w 2007 roku

Nieczęsto docierają do nas wieści ze świata kinematografii, które dotyczyłyby także branży gier. Dzisiaj mamy newsa dla fanów marki Assassin’s Creed. Jak wynika z informacji opublikowanych przez serwis The Hollywod Reporter, wytwórnia filmowa 20th Century Fox ustaliła (którąś już z kolei niestety) datę premiery adaptacji filmowej bestsellerowej serii Assassin’s Creed na 21 grudnia 2016 roku. Ponownie nie mamy żadnej gwarancji, że jest to ostateczny termin wejścia do kin obrazu z pewnością oczekiwanego przez wielu fanów asasyńskiego cyklu. Dla przypomnienia, historia obsuw przedstawia się jak następuje: początkowo filmowy Assassin’s Creed miał ukazać się na wielkich ekranach 22 maja bieżącego roku, następnie 7 sierpnia, aż w końcu ustalono datę, o której dzisiaj piszemy. Nie wiemy również, czy w ogóle rozpoczęto zdjęcia.

W tej chwili o filmowym Assassin’s Creed wiemy tylko tyle, że główną rolę zagra Michael Fassbender, a za reżyserię będzie odpowiadał Justin Kurzel. Zarówno scenariusz, jak i miejsce filmu w cyklu pozostają owiane tajemnicą.

Assassin’s Creed to nie jedyna kinowa produkcja, na którą czekają gracze z całego świata. Równie oczekiwane są chociażby ekranizacje takich hitowych marek, jak Mass Effect, WarCraft, Wiedźmin i Deus Ex. Ilość znanych na ich temat informacji jest różna, choć łączy je jedno: nie wiemy kiedy na mur beton ukażą się w kinach i nie dane nam było obejrzeć żadnego, nawet skromnego, zwiastuna.

Filmowa adaptacja Assassin’s Creed wejdzie do kin pod koniec 2016 roku? - ilustracja #2Assassin’s Creed to seria gier akcji, która zadebiutowała na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 27 listopada 2007 roku, początkowo projektowana jako trylogia. Od tamtej pory otrzymała ona trzy oficjalne kontynuacje – ostatnia to Assassin’s Creed IV: Black Flag – a także bezlik różnej maści spin-offów na liczne platformy sprzętowe, m.in. telefony komórkowe i urządzenia mobilne. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo numeracji, najnowszą odsłoną asasyńskiego cyklu jest Assassin’s Creed: Unity. Seria Assassin’s Creed przenosi nas w różne realia historyczne i opowiada o nieustającym konflikcie templariuszy z zakonem asasynów.