Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 listopada 2013, 11:09

autor: Góral

Film Assassin's Creed zadebiutuje w kinach w sierpniu 2015 roku

Wytwórnia filmowa 20th Century Fox przełożyła datę premiery filmu Assassin's Creed z maja na 7 sierpnia 2015 roku. Według wcześniejszych doniesień główną rolę zagra w nim Michael Fassbender.

W maju bieżącego roku informowaliśmy o prawdopodobnej dacie premiery filmu opartego na serii Assassin's Creed. Tytuł miał zadebiutować w kinach 22 maja 2015 roku, jednak wytwórnia filmowa 20th Century Fox ujawniła, że obraz pojawi się kilka miesięcy później – 7 sierpnia 2015 roku.

Szkic koncepcyjny z gry Assassin's Creed: Brotherhood. - Film Assassin's Creed zadebiutuje w kinach w sierpniu 2015 roku - wiadomość - 2013-11-13
Szkic koncepcyjny z gry Assassin's Creed: Brotherhood.

Niestety nie podzielono się większą ilością szczegółów, ale warto przypomnieć informacje ujawnione przez firmę Ubisoft rok temu. Według tych doniesień, główną rolę w filmie Assassin's Creed zagra Michael Fassbender – aktor znany z takich obrazów kinowych jak 300, X-Men: Pierwsza Klasa, Wstyd czy też Prometeusz.

Historia opowiadać ma o losach mężczyzny, porwanego przez Zakon Templariuszy. Pochodzi on bowiem z rodu asasynów i posiada wspomnienia genetyczne niezbędne do odnalezienia artefaktów. Za scenariusz odpowiada ponoć Michael Lesslie, który współpracował przy filmach Heavy Metal Drummer, Airlock, or How to Say Goodbye in Space czy też Capture Anthologies: The Dimensions of Self.

Na więcej konkretów musimy jeszcze poczekać. Przy okazji przypominam, że kilkanaście dni temu na rynku ukazała się kolejna odsłona popularnej serii gier wideo - Assassin's Creed IV: Black Flag. Tytuł zadebiutował na konsolach obecnej generacji (Xbox 360, PalyStation 3, Wii U), a jeszcze w tym miesiącu trafi do Polski w wersji na komputery PC i PlayStation 4. Edycja dedykowana Xboksowi One będzie mieć oficjalną premierę tylko w wybranych krajach, w których dystrybuowany będzie next-gen firmy Microsoft.

Film Assassin's Creed zadebiutuje w kinach w sierpniu 2015 roku - ilustracja #3Seria Assassin's Creed towarzyszy graczom od 2007 roku, kiedy to firma Ubisoft wypuściła jej pierwszą odsłonę. Przez następne lata ukazywały się kolejne części na niemal wszystkie platformy sprzętowe – od konsol stacjonarnych, przez komputery osobiste, po handheldy oraz urządzenia mobilne (iOS, Android i nie tylko). Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych marek wśród gier wideo, posiadająca miliony fanów na całym świecie.