Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2019, 13:46

autor: ElMundo

FIFA 19 ze zmianami w skuteczności strzałów

Studio EA Sports opublikowało właśnie siódmą aktualizację gry FIFA 19. Wprowadza ona zmiany w systemie wykonywania strzałów finezyjnych i zachowaniu bramkarzy oraz poprawki w trybach kariery i Pro Clubs.

Skuteczność strzałów finezyjnych została znacznie obniżona. - FIFA 19 ze zmianami w skuteczności strzałów - wiadomość - 2019-01-23
Skuteczność strzałów finezyjnych została znacznie obniżona.

Główne zmiany wprowadzane przez siódmą aktualizację gry FIFA 19 dotyczą przede wszystkim sposobu wykonywania uderzeń na bramkę przeciwnika. Deweloperzy zdecydowali się na obniżenie skuteczności strzałów finezyjnych oraz tych, które wykorzystują narzędzie paska czasu.

Dotychczas tego typu uderzenia były bardzo celne nawet wówczas, gdy wyczucie czasu ze strony gracza wykonującego to zagranie nie było zbyt idealne, co charakteryzowało się umieszczeniem specjalnego markera w czerwonej bądź żółtej strefie. Teraz ich skuteczność została znacznie zredukowana – z drugiej strony strzały o odpowiednim timingu częściej trafiają teraz do bramki, chociaż ramy czasowe idealnego uderzenia zostały nieco ograniczone. Posłanie dobrego, technicznego strzału będzie więc wymagało od nas większej koncentracji i dokładności.

Zmniejszeniu uległa także szybkość, z jaką porusza się bramkarz w momencie, gdy jest kontrolowany przez gracza. Tyczy się to obrony sytuacji sam na sam oraz wyłapywania piłki po dośrodkowaniach z rzutu rożnego lub wolnego. Deweloperzy poprawili także błędy związane z niepoprawnym wyświetlaniem oceny punktowej danego gracza lub trenera w trybie kariery, a także przekłamaniami w prezentacji ratingu oraz poszczególnych ekranów menu (dotyczy modułu Pro Clubs).

Łatka została już udostępniona posiadaczom pecetowej wersji gry. Gracze korzystający z konsolowych wersji FIF-y 19 muszą poczekać na tę poprawkę jeszcze co najmniej kilka dni.