Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 11:37

autor: Serek

FIFA 19 - drugi patch wprowadza zmiany w FUT i obniża skuteczność przewrotek

Naprawianie kolejnych części serii FIFA kilka tygodni po premierze stało się już normą. Nie inaczej jest w przypadku gry FIFA 19. Druga aktualizacja zmienia zachowanie bramkarzy, umożliwia zmianę taktyki w menu pauzy oraz ułatwia znalezienie przeciwnika w Dywizji w FUT.

Paulo Dybala będzie miał utrudnione strzelanie przewrotką. - FIFA 19 - drugi patch wprowadza zmiany w FUT i obniża skuteczność przewrotek - wiadomość - 2018-10-24
Paulo Dybala będzie miał utrudnione strzelanie przewrotką.
FIFA 19 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: EA Sports
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra sportowa
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, X360, PS3, Switch
  5. Data premiery: 28 września 2018 r.

EA Sports opublikowało drugą aktualizację do gry FIFA 19. Jak na razie łatka trafiła tylko do posiadaczy wersji gry na komputery osobiste. Użytkownicy konsol Xbox One oraz PlayStation 4 mają dostać patcha w najbliższej przyszłości. W odróżnieniu od poprzedniej aktualizacji, tym razem twórcy zdecydowali się na zmiany w rozgrywce. Prócz naprawienia wielu błędów, znerfieniu uległy woleje oraz przewrotki. Poza tym gracze będą mogli teraz zmieniać taktykę z menu pauzy.

Wieloletni gracze serii FIFA doskonale wiedzą, że produkt, który dostają na premierę, często nie jest odpowiednio dopracowany. Z każdym kolejnym patchem produkcja staje się bardziej grywalna. Druga łatka do FIF-y 19 skupia się właśnie na rozgrywce. Użytkownicy skarżyli się na zbyt łatwe wykonywanie przewrotek oraz strzałów z powietrza. Okazało się, że skuteczność tych zagrań była efektem błędu. Aktualizacja sprawia, że przewrotki i woleje rzadziej się powiodą, co powinno zmniejszyć liczbę zdobytych w ten sposób bramek.

Rozłożenie strzałów przewrotką przed aktualizacją. - FIFA 19 - drugi patch wprowadza zmiany w FUT i obniża skuteczność przewrotek - wiadomość - 2018-10-24
Rozłożenie strzałów przewrotką przed aktualizacją.
Rozłożenie strzałów przewrotką po aktualizacji. - FIFA 19 - drugi patch wprowadza zmiany w FUT i obniża skuteczność przewrotek - wiadomość - 2018-10-24
Rozłożenie strzałów przewrotką po aktualizacji.

Prócz tego, po wysłuchaniu narzekań graczy, dodano opcję zmiany taktyki bezpośrednio z menu pauzy. Temat ustawienia drużyny dał się we znaki użytkownikom od dnia premiery. Aktualizacja wprowadza również bardziej konsekwentny system zmian. Od teraz, kiedy zmienicie piłkarza w trybie zbalansowanym, jego nowa pozycja zostanie zachowana w pozostałych czterech planach gry (pod warunkiem, że w każdym stylu macie ustawioną tę samą formację).

Jeżeli chodzi o FIFA Ultimate Team, to nowy patch wprowadził usprawnienia do systemu wyszukiwania przeciwnika w Dywizjach. Prócz tego zdecydowanie poprawiono wyświetlanie statystyk zawodników naszej drużyny. Poprawiono też błąd, który powodował, że w niektórych sytuacjach gracze nie mogli zamknąć menu pauzy w rozgrywkach sieciowych.

Ostatnią dużą zmianą wprowadzoną przez aktualizację jest zachowanie bramkarzy. Do tej pory goalkeeperzy często działali nieintuicyjnie, np. nie łapiąc piłki, która leciała w ich stronę. Patch wprowadza inteligentniejsze zachowanie bramkarzy oraz poprawia ich animacje. Od teraz bramkarze będą wybiegać mądrzej, a ich parady będą odpowiednio animowane, żeby nie dopuszczać do powtórzenia się sytuacji, w której bramkarz rzuca się w lewo, a uruchamia się animacja parady w przeciwnym kierunku. Naprawiono również zachowanie obrońców przeciwników podczas wybijania piłki przez bramkarza.

FIFA 19 miała premierę 28 września i trafiła na PC, Xboksa One, PlayStation 4, a także na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Switch. Więcej szczegółów na temat zmian wprowadzonych przez drugi patch do FIF-y 19 znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 19
  2. Recenzja gry FIFA 19