Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 12:06

autor: Adrian Werner

Destiny 3 będzie bardziej hardkorowe i z silniejszymi elementami RPG?

W sieci pojawiły się pierwsze plotki odnośnie Destiny 3. Według nich studio Bungie zamierza skręcić w stronę bardziej hardkorowej rozgrywki i mocniejszych elementów RPG.

Destiny 2: Forsaken okazało się strzałem w dziesiątkę, wyznaczając dalszy kierunek rozwoju marki. - Destiny 3 będzie bardziej hardkorowe i z silniejszymi elementami RPG? - wiadomość - 2018-10-25
Destiny 2: Forsaken okazało się strzałem w dziesiątkę, wyznaczając dalszy kierunek rozwoju marki.

Raptem miesiąc temu zadebiutował ciepło przyjęty dodatek Forsaken do sieciowej strzelanki Destiny 2, a wszystko wskazuje na to, że studio Bungie już rozpoczęło prace nad trzecią częścią serii. Źródłem tych doniesień jest użytkownik Reddita o ksywce AnonTheNine, który wyrobił sobie dobrą renomę wcześniejszymi informacjami m.in. odnośnie nowych lokacji i podklas w dodatku Forsaken oraz powrotem znanych z Destiny 1 broni w halloweenowym evencie. Do tej pory przekazywane przez niego konkrety okazywały się prawdziwe, więc warto zwrócić uwagę na jego najnowsze nowiny. Warto także pamiętać, że w sumie umowa pomiędzy Bundie i firmą Activision obejmuje cztery gry z serii.

Według tych doniesień, prace nad trzecią odsłoną dopiero się zaczęły, więc nie ma obaw, że druga część zostanie szybko porzucona. Destiny 3 ma być ukierunkowane na hardkorowych graczy i położy większy nacisk na elementy RPG. Uzbrojenie oraz inny sprzęt opisane będą zwykłymi liczbami, a nie mało przejrzystymi procentami jak w Destiny 2.

Przy drugiej części serii Bungie chciało opracować mniej wymagającą grę, łatwiejszą do opanowania dla nowicjuszy. Okazało się to jednak błędem, którego twórcy nie zamierzają powtórzyć w przyszłości. Forsaken mocno skręciło w stronę bardziej hardkorowej rozgrywki, co mocno przypadło do gustu fanom, i deweloperzy zamierzają dalej iść w tym kierunku.

Według AnonTheNine w Destiny 3 pojawią się duże, otwarte lokacje, pozwalające na swobodą rozgrywkę PvE i PvP. Ponadto postacie graczy będą mogły korzystać z mocy pochodzących z Ciemności, czyli tajemniczej siły będącej głównym powodem nieszczęść w uniwersum serii. Część akcji ma się również rozegrać na powierzchni Europy, czyli jednego z księżyców Jowisza.

Jeśli prace nad Destiny 3 naprawdę dopiero się rozpoczęły, to sporo czasu minie, nim dowiemy się, czy te doniesienia są prawdziwe. Fanom marki na razie pozostaje zabawa w drugą część cyklu, która zadebiutowała w zeszłym roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
  2. Wszystko o Destiny 2
  3. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Destiny 2

Destiny 2