Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 12:10

Premiera i recenzje DLC The Heist do Marvel's Spider-Man

Światło dzienne ujrzało The Heist, pierwsze DLC do gry Marvel's Spider-Man, wchodzące w skład opowieści The City That Never Sleeps. Czy trzyma ono poziom podstawki? Na to pytanie postarali się odpowiedzieć recenzenci.

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj zadebiutowało DLC The Heist – pierwszy fabularny dodatek do wydanej wyłącznie na konsoli PlayStation 4 gry Marvel's Spider-Man od Insomniac Games. Skupia się ono na postaci Felicii Hardy (znanej bardziej jako złodziejka Black Cat), która pomaga Peterowi Parkerowi oraz MJ w rozwiązaniu zagadki kradzieży w nowojorskim muzeum, i inicjuje opowieść The City That Never Sleeps, w skład której wejdą jeszcze dwa epizody - Turf Wars oraz Silver Lining. Rozszerzenie The Heist wyceniono na 33 złote i, podobnie jak podstawowa wersja tytułu, jest ono dostępne w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi). Cała kampania kosztuje 84 złote.

Wbrew powszechnemu stereotypowi kobiety lecą na pająki. - Premiera i recenzje DLC The Heist do Marvel's Spider-Man - wiadomość - 2018-10-24
Wbrew powszechnemu stereotypowi kobiety lecą na pająki.

Co oferuje DLC The Heist? Szereg nowych misji, wyzwań, przestępstw, trofeów, trzy kostiumy (w tym dwa całkowicie autorskie), niespotykaną dotąd frakcję grasującą po ulicach Nowego Jorku i kilka innych atrakcji. W skrócie - więcej tego samego. Zatem czy warto inwestować w dodatek? Na to pytanie starali się odpowiedzieć recenzenci, których pierwsze opinie pojawiły się już w sieci. Są oni z grubsza zgodni – rozszerzenie, choć „nie wynajduje koła na nowo”, może przynajmniej w niewielkim stopniu zaspokoić głód fanów najnowszego Spider-Mana, którzy po zakończeniu głównej historii chcieli więcej, lecz jest ono niestety niepełne. Dlatego też chyba lepiej zainwestować w całą kampanię The City That Never Sleeps i poczekać, aż będzie ona dostępna w całości (ostatni jej odcinek, Silver Lining, ujrzy światło dzienne w grudniu).

W serwisie Metacritic znajdziemy dziewięć recenzji DLC The Heist, lecz tylko cztery serwisy zdecydowały się na wystawienie oceny. Ich średnia wynosi 76/100.

Recenzje DLC The Heist

  1. PlayStation Universe – 9/10
  2. Everyeye.it – 7,5/10
  3. Destructoid – 7,5/10
  4. PlayStation LifeStyle – 6,5/10

Warto przypomnieć, że Spider-Man od Insomniac Games otrzymał niedawno również sporą aktualizację oznaczoną numerem 1.07. Wprowadziła ona między innymi tryb Nowej Gry+, kolejny poziom trudności oraz zmiany w trybie fotograficznym.