Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2013, 09:08

autor: Hed

Fez trafi na inne platformy w 2013 roku – wersja z Xboksa 360 była sukcesem

Phil Fish, producent ze studia Polytron, potwierdził, że gra Fez trafi w tym roku na inne platformy. Produkcja wydana kilka miesięcy temu na Xboksie 360 okazała się sukcesem i zdobyła świetne oceny w recenzjach.

Fez nie tylko na Xboksie 360 – w 2013 pojawią się konwersje gry na inne platformy. - Fez trafi na inne platformy w 2013 roku – wersja z Xboksa 360 była sukcesem - wiadomość - 2013-01-02
Fez nie tylko na Xboksie 360 – w 2013 pojawią się konwersje gry na inne platformy.
Fez:
  • Producent: Polytron
  • Data premiery: 13 kwietnia 2012
  • Platforma: Xbox LIVE Arcade

W 2013 roku Fez w końcu zostanie przeniesiony na inne platformy” – napisał Phil Fish, autor produkcji na stronie studia Polytron. Twórca dodał, że ma plany odnośnie wypuszczenia ścieżki dźwiękowej z gry i zajmuje się innymi projektami. To dobra informacja dla wszystkich fanów gier niezależnych i nietypowych platformówek, którzy nie mają Xboksa 360. Produkcja wydana właśnie na tej konsoli zebrała wysokie oceny i zachwyciła niejedną osobę.

„Codziennie dostaję tuziny maili od ludzi, którzy mówią mi jak wielkim idiotą jestem, że nie przenoszę gry na wszystko, co się da” – wyznał jak zwykle bezpośredni Fish. Po dziewięciu miesiącach od xboksowej premiery autor mógł potwierdzić, że konwersje są w drodze. Nie wiadomo jeszcze, jakie platformy są brane pod uwagę. Wydaje się prawdopodobne, że Fez trafi na Steama, gdzie ląduje wiele tytułów z Xbox LIVE Arcade, czy Xbox LIVE Indie Channel.

Fish potwierdził także, że wersja na Xboksa 360, wydana w pierwszej połowie roku, była sukcesem. „Nie pobiła żadnych rekordów, ale zarobiła tyle, że mogę robić to, co robiłem do tej pory. Obawiam się więc, że będziecie musieli ze mną wytrzymać jeszcze trochę” – napisał producent. Te słowa są nawiązaniem do kontrowersji, jakie pojawiły się wokół postaci Fisha. Deweloper był krytykowany za opinię na temat japońskich gier oraz perturbacje z łatkami do konsolowej wersji Fez.

Studio Polytron ma za sobą udany, ale niełatwy debiut. Pierwsze wzmianki o grze Fez pojawiały się przecież w 2007 roku. W kolejnych latach Fish zmagał się z produkcją oraz własnymi problemami, z których część pokazano w filmie Indie Game: The Movie. Mimo tych ciężkich doświadczeń, deweloper ma w zanadrzu inne projekty i pasję do tworzenia. „Chciałbym projektować wszystko. Może nawet coś innego niż gry?” – kończy swoją wypowiedź Fish.

Fez trafi na inne platformy w 2013 roku – wersja z Xboksa 360 była sukcesem - ilustracja #3Fez to platformówka, która kojarzy się z serią Paper Mario. W grze wcielamy się w bohatera dysponującego specjalną mocą obracania dwuwymiarowego świata i w ten sposób odkrywania jego nowych płaszczyzn. Prosta mechanika posłużyła do stworzenia świetnych zagadek, umieszczonych w chaotycznie powiązanych ze sobą poziomach. Ciekawemu pomysłowi wtóruje ładna oprawa audiowizualna.

  1. Oficjalna strona studia Polytron