Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2012, 18:25

autor: Ender

Twórca Fez pracuje nad dwoma nowymi grami

Phil Fish, twórca nagradzanej platformówki Fez, która ukazała się w tym roku na konsoli Xbox 360, ogłosił że pracuje nad dwoma zupełnie nowymi nowymi tytułami.

Phil Fish, twórca nagradzanej platformówki Fez, w czasie przemowy na odbywających się w Barcelonie targach Gamelab 2012 ogłosił, że pracuje nad dwoma nowymi tytułami. Niezależny deweloper nie zajmuje się nimi sam i przy ich tworzeniu wspomagają go przyjaciele. Zarysy jednej z gier powstały już podczas prac nad Fezem, ale Fish zostawił pomysł na później, chcąc skupić się na dokończeniu swojej debiutanckiej produkcji, która powstawała przeszło 5 lat. Na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tajemniczych projektów. Co więcej, ich autor stwierdził, że nie zdecydował się jeszcze na to, nad którym z nich spędzi większość swojego czasu.

Fez, który ukazał się w kwietniu tego roku na konsoli Xbox 360, jest w tej chwili jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier niezależnych w branży. Status ten osiągnął dzięki licznym nagrodom, wyjątkowo dobrym recenzjom (w naszym serwisie otrzymał ocenę 9,5/10) oraz pozytywnym opiniom graczy. Przyczynił się też do tego sam autor gry. Phil Fish często wypowiadał się i pojawiał w mediach, wystąpił także w jednej z głównych ról w dokumencie Indie Game: the movie, który został wyróżniony na amerykańskim festiwalu filmowym w Sundance.

  1. Fantastyczna Eksplozja Zmysłów na Xbox LIVE Arcade – recenzja gry FEZ