Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2012, 19:11

Ruszyła otwarta beta gry MMORPG The Continent of Ninth

Firma Webzen poinformowała o starcie otwartych beta testów gry The Continent of Ninth, znanej również jako C9. To MMORPG cieszy się sporą popularnością w Azji i teraz również gracze anglojęzyczni mogą dołączyć do zabawy.

Ruszyła otwarta beta gry MMORPG The Continent of Ninth - ilustracja #1

Fani gatunku MMORPG mają powody do zadowolenia. Firma Webzen uruchomiła bowiem wreszcie otwartą betę anglojęzycznej wersji gry The Continent of Ninth, powszechnie znanej jako C9. Zainteresowani powinni zarejestrować konto, po czym udać się na stronę testów i wygenerować potrzebny kod.

  1. The Continent of Ninth – otwarta beta
  2. The Continent of Ninth – oficjalna strona gry

Tło fabularne, jak to bywa w azjatyckich produkcjach MMO, jest lekko zagmatwane. Akcja toczy się w pełnej magii krainie Glenheim, w której pęknięciu uległa brama do zaświatów. Czarny charakter imieniem Nefer nie cofnie się przed niczym, aby te drobne pęknięcia zamienić w wielkie szczeliny. Zadanie pokrzyżowania jego planów spada oczywiście na barki graczy.

To nie pierwsza próba zniszczenia Glenheim jakiej podjął się Nefer. Przed laty powstrzymał go bohater imieniem Acharon, który zjednoczył wszystkich mieszkańców krainy przeciwko wspólnemu wrogowi. Teraz jednak nieprzyjaciel powrócił i co gorsza, tym razem Nefer zdobył pradawny artefakt znany jako Miecz Hermesa i chce wykorzystać jego moc do zniszczenia pieczęci na bramie.

Sercem Continent of the Ninth jest dynamiczny system walki wzorowany na grach akcji. Sterowanie przypomina strzelanki i w trakcie starć trzeba ręcznie wycelować każdy cios. Nie ma tu żadnych automatycznych ataków. Przeżycie wymaga stosowania rozbudowanego zestawu technik i combosów.

Obecnie dostępne są cztery klasy:

  1. Fighter (Wojownik) - klasa specjalizująca się w walce bronią białą i obronie tarczą.
  2. Hunter (Myśliwy) - specjalizuje się w atakach z zaskoczenia. Preferuje korzystanie z łuku, ale w walce w zwarciu też sobie poradzi dzięki ostrym sztyletom.
  3. Shaman (Szaman) - przypomina klasy kapłana w innych grach. Korzysta z zaklęć i magicznej laski.
  4. Witchblade - ta klasa potrafi zarówno wykonywać błyskawiczne ataki bronią białą, jak i korzystać z prostych czarów.

Każdą z klas można rozwinąć w szereg różnorodnych specjalizacji.

Continent of the Ninth przeznaczony jest wyłącznie na PC. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.