Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Continent of the Ninth (PC)
OkładkaContinent of the Ninth (PC)

Continent of the Ninth PC

C9 Online

Continent of the Ninth Seal to osadzone w realiach fantasy MMORPG opracowane przez koreańską firmę Webzen.

RPG | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Continent of the Ninth Premiera PC

30kwietnia2009

producent: Webzen Inc. wydawca: Webzen Inc. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Continent of the Ninth

World of Warcraft

Black Desert Online

TERA

Continent of the Ninth Seal, znane również jako C9 to gra z gatunku MMORPG, która korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja ukazała się pierwotnie w Korei w 2009 roku. Wersja anglojęzyczna została mocno przebudowana pod względem mechaniki rozgrywki, tak aby lepiej pasować go gustów zachodniej publiczności.

Tło fabularne, jak to bywa w azjatyckich produkcjach MMO, jest lekko zagmatwane. Akcja toczy się w pełnej magii krainie Glenheim, w której pęknięciu uległa brama do zaświatów. Czarny charakter imieniem Nefer nie cofnie się przed niczym, aby te drobne pęknięcia zamienić w wielkie szczeliny. Zadanie pokrzyżowania jego planów spada oczywiście na barki graczy. To nie pierwsza próba zniszczenia Glenheim jakiej podjął się Nefer. Przed laty powstrzymał go bohater imieniem Acharon, który zjednoczył wszystkich mieszkańców krainy przeciwko wspólnemu wrogowi. Teraz jednak nieprzyjaciel powrócił i co gorsza, tym razem Nefer zdobył pradawny artefakt znany jako Miecz Hermesa i chce wykorzystać jego moc do zniszczenia pieczęci na bramie.

Sercem Continent of the Ninth Seal jest dynamiczny system walki wzorowany na grach akcji. Sterowanie przypomina strzelanki i w trakcie starć trzeba ręcznie wycelować każdy cios. Nie ma tu żadnych automatycznych ataków. Przeżycie wymaga stosowania rozbudowanego zestawu technik i combosów. Autorzy zadbali o dostarczenie masy różnorodnych misji PvE, w których można się zmierzyć z istotami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Równie dużo uwagi poświęcono także opcji PvP pozwalającej na rywalizację z innym graczami.

Gra oferuje kilkanaście różnorodnych klas postaci. Każda z nich posiada własne charakterystyki, style walki, ekwipunek, umiejętności specjalne oraz ścieżkę rozwoju i specjalizacje. Wśród dostępnych profesji znajduje się m.in. Fighter (Wojownik), czyli klasa specjalizująca się w walce bronią białą i obronie tarczą, oraz Shaman (Szaman), który przypomina klasę kapłana z innych gier MMO (korzysta z zaklęć i magicznej laski). Dla osób lubujących się w atakach z zaskoczenia idealny będzie Hunter (Myśliwy). Preferuje on korzystanie z łuku, ale w walce w zwarciu też sobie poradzi dzięki ostrym sztyletom. Natomiast dla graczy ceniących wszechstronność dobrym wyborem okaże się Witchblade, ponieważ ta klasa potrafi zarówno wykonywać błyskawiczne ataki bronią białą, jak i korzystać z prostych czarów.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Continent of the Ninth: Odpowiednia dla każdego wieku.