Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 17:28

autor: "Vergil"

Far Cry 5 pozwoli na stworzenie własnych map i misji – poznajcie Far Cry Arcade

Firma Ubisoft zapowiedziała Far Cry Arcade, czyli specjalną platformę, dzięki której stworzymy własne misje i mapy do Far Cry 5, a następnie podzielimy się nimi z całą społecznością, by np. toczyć wieloosobowe starcia (edytor będzie służył za substytut trybu multiplayer).

Na trzy tygodnie przed premierą gry Far Cry 5 firma Ubisoft opublikowała materiał wideo, w którym zaprezentowała światu jeden z najciekawszych aspektów tej produkcji. Mowa o Far Cry Arcade, czyli specjalnej platformie, dzięki której gracze będą mogli tworzyć własne misje dla samotników, etapy przygotowane z myślą o zabawie w trybie współpracy, a także mapy do trybu multiplayer, w którym zmierzą się ze sobą dwie sześcioosobowe drużyny.

W misjach dla pojedynczego gracza wcale nie będzie chodzić tylko o zabijanie; o ile bowiem w wariancie Bounty Hunt naszym zadaniem będzie eliminacja określonego celu, o tyle w Journey będziemy musieli po prostu dotrzeć do końca etapu, co będzie możliwe bez przelewu krwi. Zabawa w Far Cry Arcade przyniesie wymierne korzyści, gdyż w ten sposób zarobimy pieniądze, które wykorzystamy w trybie fabularnym (dzięki nim zaopatrzymy naszą postać na przykład w nowe ubrania czy skórki dla wybranej broni) oraz punkty zdolności, pozwalające na rozwój bohatera. Jeśli w tym momencie zaświtała Wam w głowach koncepcja stworzenia mapy wypełnionej gotówką, to spieszymy donieść, że deweloperzy wprowadzą stosowne zabezpieczenia mające pohamować tego typu zapędy u graczy.

Oczywiście swoimi dziełami zaprojektowanymi w przystępnym edytorze (który będzie znacznie bardziej rozbudowany od swoich odpowiedników z poprzednich odsłon cyklu) będzie można podzielić się z całą społecznością – nic nie będzie stało na przeszkodzie, by sprawdzić twórczość innych graczy; poza tym autorzy zapowiadają, że dorzucą nieco od siebie i sami stworzą „kilka oficjalnych map”. Do Far Cry Arcade dostaniemy się z poziomu automatów porozrzucanych po świecie gry; poza tym o czekających tam na nas atrakcjach deweloperzy będą nam przypominać za pośrednictwem plakatów, które będą stanowić swego rodzaju portale do najciekawszych i najpopularniejszych map.

Przerośnięty Yeti, prosiaki w czapkach i krzykliwy kostium uczestnika zabawy dowodzą, że na niektórych mapach w istocie „będzie się działo”. - Far Cry 5 pozwoli na stworzenie własnych map i misji – poznajcie Far Cry Arcade - wiadomość - 2018-03-06
Przerośnięty Yeti, prosiaki w czapkach i krzykliwy kostium uczestnika zabawy dowodzą, że na niektórych mapach w istocie „będzie się działo”.

We wspomnianym wcześniej edytorze zrobimy użytek z dziewięciu tysięcy różnych obiektów. Co jednak najciekawsze, mowa nie tylko o elementach stworzonych na potrzeby Far Cry 5, lecz także o zawartości „pożyczonej” z Far Cry 4, Far Cry Primal, Watch Dogs, Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Assassin’s Creed: Unity. Wszysko to ma zapewnić możliwie największą różnorodność map – twórcy nie zamierzają w żaden sposób nas ograniczać, toteż nic nie będzie stało na przeszkodzie, by pośród budynków rodem ze współczesnego Chicago postawić stylową fontannę rodem z ogarniętego rewolucją Paryża… a następnie wszystko zalać wodą, zmuszając uczestników zabawy do skorzystania ze skutera wodnego.

Co więcej, wachlarz naszych możliwości rozszerzy się po premierze gry, ponieważ twórcy planują wydanie sześciu aktualizacji zawierających nowe elementy „wystroju”, zaczerpnięte z oficjalnych rozszerzeń zapowiedzianych jakiś czas temu. No dobrze, a co jeśli pomysł „chwyci” i po jakimś czasie map będzie tak dużo, że trudno będzie się w tym wszystkim połapać? Twórcy mają na to rozwiązanie, gdyż oddadzą w nasze ręce specjalną platformę internetową, na której znajdziemy interesujące nas rzeczy i dodamy je do ulubionych lub do wybranej „playlisty”.

Dzięki Far Cry Arcade wyznawcy Josepha Seeda będą mogli pobiegać w otoczeniu zabudowy rodem z Kyratu lub po współczesnym Chicago. I dobrze, bo przecież ile można siedzieć na amerykańskiej wsi… - Far Cry 5 pozwoli na stworzenie własnych map i misji – poznajcie Far Cry Arcade - wiadomość - 2018-03-06
Dzięki Far Cry Arcade wyznawcy Josepha Seeda będą mogli pobiegać w otoczeniu zabudowy rodem z Kyratu lub po współczesnym Chicago. I dobrze, bo przecież ile można siedzieć na amerykańskiej wsi…

Far Cry 5 trafi do sprzedaży 27 marca. Produkcja pojawi się w polskiej kinowej wersji językowej, na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Pecetowi gracze planujący przesiadkę na mocniejszy sprzęt mogą zainteresować się promocją, którą firma AMD zorganizowała we współpracy z Ubisoftem; dzięki niej kupując gotowy komputer z Radeonem RX Vega lub Radeonem RX 580, otrzymacie kupon na pełną wersję omawianej produkcji.