Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 marca 2018, 16:51

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear wkrótce także na Androidzie i iOS

Po blisko dwóch latach oczekiwania w stosunku do posiadaczy komputerów, Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – dodatek do odświeżonej pierwszej odsłony kultowego cyklu RPG – wreszcie trafi na urządzenia mobilne z Androidem i iOS-em.

Po premierze remake’ów dwóch klasycznych odsłon serii Baldur’s GateBaldur’s Gate: Enhanced Edition oraz Baldur’s Gate II: Enhanced Edition – studio Overhaul Games postanowiło uzupełnić znakomitą historię stworzoną przez legendarne studio Black Isle. Tak powstał dodatek do pierwszej części odnowionej serii, czyli Baldur's Gate: Siege of Dragonspear. Ta produkcja, stanowiąca pomost pomiędzy wydarzeniami z „jedynki” oraz drugiej części, początkowo pojawiła się na komputerach z systemami Windows, Mac OS oraz Linux blisko dwa lata temu – oficjalna premiera odbyła się 31 marca 2016. Teraz, po kilkudziesięciu miesiącach oczekiwania, Beamdog – wydawca tego tytułu – poinformował o wydaniu tego tytułu także na smartfony i tablety.

Oprawa graficzna i interfejs Siege of Dragonspear zostały utrzymane w klimacie pierwszego Baldur’s Gate. - Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear wkrótce także na Androidzie i iOS - wiadomość - 2018-03-07
Oprawa graficzna i interfejs Siege of Dragonspear zostały utrzymane w klimacie pierwszego Baldur’s Gate.

Co więcej, na wydanie Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear w wersji mobilnej nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Premiera gry zaplanowana jest na 8 marca, a w tytuł zagrają posiadacze urządzeń z systemami Android oraz iOS. Produkcja będzie oczywiście wiernym przeniesieniem pecetowego pierwowzoru na grunt mobilny, a zmiany dotkną jedynie interfejsu, który zostanie dostosowany do możliwości ekranów dotykowych. Oczywiście w obydwu przypadkach będziemy mieli do czynienia z płatnymi tytułami – nie wiemy, ile będą kosztowały na nowych platformach, ale można spodziewać się ceny w okolicach 10 dolarów. Na pewno będzie to produkcja tańsza od pecetowego oryginału, za który trzeba zapłacić ok. 72 złote na platformie Steam.

Fani oryginału z pewnością odnajdą się w nowej historii toczącej się na Wybrzeżu Mieczy. - Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear wkrótce także na Androidzie i iOS - wiadomość - 2018-03-07
Fani oryginału z pewnością odnajdą się w nowej historii toczącej się na Wybrzeżu Mieczy.

Co ważne, w odróżnieniu od wersji na komputery osobiste, wersje na Androida oraz iOS nie będą wymagały posiadania podstawowej wersji gry, czyli Baldur’s Gate: Enhanced Edition. W Google Play i App Store Siege of Dragonspear pojawi się jako w pełni samodzielna produkcja. Co więcej, nasza recenzja tego tytułu w pecetowej wersji wskazuje, że warto się nią zainteresować – Draug wśród plusów wymienia chociażby udane odtworzenie klimatu Wybrzeża Mieczy, świetną muzykę czy nieźle napisany scenariusz.

Warto także wspomnieć o tym, iż wraz z Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear Beamdog opublikuje także łatki do Baldur’s Gate: Enhanced Edition, Baldur’s Gate II: Enhanced Edition oraz Icewind Dale: Enhanced Edition oznaczone numerem 2.5 w wersji beta, a betatesterzy grający w Neverwinter Nights: Enhanced Edition mogą oczekiwać poprawki opatrzonej numerem 8162.