Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2018, 17:56

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Fallout 76 – data premiery wersji beta i klimatyczne intro

Poznaliśmy datę rozpoczęcia beta-testów gry Fallout 76. Poza tym firma Bethesda Softworks podzieliła się informacjami na temat tego, w jaki sposób będą się one odbywać, a także opublikowała klimatyczne intro, od którego rozpocznie się nasza walka o przetrwanie.

Firma Bethesda Softworks podzieliła się datą rozpoczęcia testów wersji beta (a raczej B.E.T.A., czyli „Będę Ewaluować Testową Aplikację”; w oryginale – „Break it Early Test Application”) gry Fallout 76. Na Xboksie One zabawę zaczniemy we wtorek, 23 października, a tydzień później zmagania rozpoczną komputerowi gracze i posiadacze PlayStation 4. Jak wiemy od dłuższego czasu, by zyskać taką możliwość, należy złożyć zamówienie przedpremierowe na omawianą produkcję. Na tym nie kończą się informacje ujawnione przez wydawcę – nim jednak przejdziemy do ich omówienia, rzućmy okiem na klimatyczne intro, od którego rozpocznie się nasza przygoda w Appallachii.

Głównym celem przyświecającym twórcom jest przetestowanie serwerów. W związku z tym rozgrywka będzie możliwa jedynie w wybranych przedziałach czasowych (takie „okienka” mają trwać od czterech do ośmiu godzin), w których ma się gromadzić jak największa liczba graczy. Deweloperzy zamierzają „sprawdzić wszystkie systemy” i „zobaczyć, jak sobie radzą”, a także na bieżąco naprawiać „co trzeba” i ponawiać cały proces. Autorzy zapowiadają, że będą informować z wyprzedzeniem o możliwości zalogowania się do gry. Konkretów trzeba będzie szukać na twitterowych profilach serii Fallout i Bethesdy, na forum oraz na stronie statusu Bethesda.net.

Najbliższe tygodnie mają upłynąć pod znakiem kolejnych materiałów pełnych wskazówek dotyczących multiplayerowej zabawy, budowy postaci i personalizacji. Część z tych zagadnień deweloperzy omówili już wcześniej – mogliśmy bowiem zobaczyć, jak działa nowy system S.P.E.C.I.A.L., zapoznać się z rewolucyjnymi zmianami w perkach czy choćby dowiedzieć się co nieco o tym, jak będą wyglądać starcia PvP i szybkie podróże.

Warto jeszcze przypomnieć, że Fallout 76, który zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 14 listopada (nad Wisłą doczeka się kinowej lokalizacji), ma być wspierany „wiecznie”; w planach twórców nie znajduje się jednak implementacja funkcji cross-play.

Taki strój uczyni nas łatwym celem na postapokaliptycznych pustkowiach. Przygodę trzeba będzie więc rozpocząć od znalezienia bardziej odpowiedniego ubrania. - Fallout 76 – data premiery wersji beta i klimatyczne intro - wiadomość - 2018-09-27
Taki strój uczyni nas łatwym celem na postapokaliptycznych pustkowiach. Przygodę trzeba będzie więc rozpocząć od znalezienia bardziej odpowiedniego ubrania.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 76
  2. Wszystko o Fallout 76