Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2018, 09:54

autor: Movis

Fallout 76 – fast travel i ochrona PvP

Mamy kolejną garstkę informacji o systemach Fallouta 76. Podobnie jak poprzednie produkcje z serii, tytuł zaoferuje szybką podróż między lokacjami, a gracze dopiero rozpoczynający zabawę otrzymają na początkowych poziomach taryfę ulgową w spotkaniach PvP.

Choć o Falloucie 76 wiemy już całkiem sporo, to przy tak dużych zmianach w stosunku do poprzednich części cyklu każdy kolejny strzępek informacji o systemach gry jest ważny dla ogólnego obrazu nowej produkcji Bethesdy. W wywiadzie udzielonym dla włoskiego serwisu multiplayer.it, trzymający pieczę nad produkcją Todd Howard podzielił się dwiema niewielkimi informacjami, które jednak będą miały spory wpływ na interakcje z innymi graczami przemierzającymi Wirginię Zachodnią.

Pustkowia bywają niebezpieczne, ale na początku graczom nieco ujdzie na sucho. - Fallout 76 – fast travel i ochrona PvP - wiadomość - 2018-07-04
Pustkowia bywają niebezpieczne, ale na początku graczom nieco ujdzie na sucho.

Autor lakonicznym „tak” potwierdza implementację w grze systemu szybkiej podróży. W skupionych na rozgrywce dla pojedynczego gracza poprzednich produkcjach dość dowolnie można „skakać” po odwiedzonych już lokacjach. Powstaje pytanie, jak miałby działać taki system w dynamicznym świecie z innymi użytkownikami. Przewidywać można, że prawdopodobnie pozwoli on na przemieszczanie się po większych punktach na mapie i być może powrót do naszej bazy wypadowej C.A.M.P. Trudno jednak wyobrazić sobie, że sprawne operowanie mapą pozwoli na brawurową ucieczkę/teleportację z pojedynku PvP.

Jeśli wspominamy już o bliskich spotkaniach z niezbyt przyjaznymi graczami, to Howard napomknął także o mechanice chroniącej graczy na początku ich przygody. Do poziomu piątego użytkownicy nie muszą się martwić o utratę swojego dobytku w wyniku porażki, ponieważ nie będą mogli zostać zabici przez ludzkich oponentów. Takie rozwiązanie może być przydatne, by wypróbować różnorodne interakcje bez większych konsekwencji. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia z produkcją w trakcie prac deweloperskich. Sporo pomysłów może więc znacznie się zmienić, na przykład po planowanych beta-testach.

Premiera Fallout 76 została ogłoszona na 14 listopada 2018 roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One i PlayStation 4, w wersji z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Wszystko o Fallout 76 (fabuła, multiplayer, data premiery)
  3. Fallout 76 – zatrzęsienie informacji o grze
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76