Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2021, 11:55

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Produkcja nowego Fable ruszyła tuż po zamknięciu Lionhead? Ma trwać już od lat

Wpis pracownika Playground Games sugeruje, że produkcja rebootu Fable ruszyła niedługo po zamknięciu Lionhead Studios. Może ona trwać już od nawet czterech lat.

W lipcu zeszłego roku, po wielu latach oczekiwania, wreszcie zapowiedziano nową odsłonę Fable. Pieczę nad nią sprawuję Playground Games, deweloper znany z cyklu Forza Horizon. Studio odpowiedzialne za poprzednie części serii – Lionhead Studios – zostało zamknięte w 2016 roku, a tworzone przez nich wtedy Fable Legends anulowane. Niewielka ilość informacji, jaką ujawniono o nowym Fable, sugeruje, że produkcja znajduje się na bardzo wczesnym etapie tworzenia. Jednak ostatni tweet jednego z pracowników Playground Games zdaje się tej tezie przeczyć:

Cztery lata pracy nad Fable w Playground Games. Jestem bardzo podekscytowany tym projektem.

Produkcja nowego Fable ruszyła tuż po zamknięciu Lionhead? Ma trwać już od lat - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/deltaflux/status/1456582185171947527

Jeśli informacja ta jest prawdziwa, oznaczałoby to, że prace nad rebootem Fable rozpoczęły się rok po zamknięciu studia Lionhead. Wydaje się to o wiele bardziej prawdopodobne, jeśli weźmiemy pod uwagę przecieki z 2018 roku, które już wtedy wspominały o zaangażowaniu Playground Games w nową odsłonę baśniowej serii.

Oczywiście, nie oznacza to od razu, że „właściwa” produkcja rebootu trwa od czterech lat, a najprawdopodobniej chodzi jedynie etap jego początkowej preprodukcji. Jednym z głównych celów tej fazy jest stworzenie jednoznacznej i łatwej do zrozumienia dokumentacji, która zawiera wszystkie wytyczne projektu i harmonogram prac nad nim (grafiki koncepcyjne itp.). Niewykluczone, że kolejne informacje o reboocie Fable poznamy podczas specjalnej transmisji Microsoftu z okazji 20-lecia marki Xbox. Ta odbędzie się 15 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Najnowszą grą studia Playground Games jest Forza Horizon 5, której premiera nastąpi już pojutrze (9 listopada). Nasza redakcja wystawiła produkcji notę 9.0/10. Tytuł będzie dostępny na PC-tach, Xboxie One oraz Xboxie Series X/S. Na ten moment nie wiemy, kiedy ukaże się reboot Fable, ale docelowymi platformami, na które zmierza nowa odsłona, mają być PC-ty oraz konsole Xbox Series X/S.