Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2012, 11:20

autor: Sarge

F1 2012 debiutuje w Polsce. Zobacz porównanie ustawień graficznych

W polskich sklepach pojawiła się gra wyścigowa F1 2012. Z tej okazji prezentujemy Wam porównanie minimalnych i maksymalnych ustawień graficznych. Tytuł został wydany w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Fani motoryzacji mają powody do zadowolenia, bo w Polsce zadebiutowała dzisiaj gra F1 2012. Jest to trzecia z rzędu produkcja studia Codemasters traktująca o wyścigach Formuły 1, oparta na oficjalnej licencji FIA.

W naszym kraju tytuł został wydany przez firmę CD Projekt w pełnej polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tym samym powrócono do rozwiązania z F1 2010. Warto bowiem przypomnieć, że zeszłoroczna odsłona ukazała się u nas w całości po angielsku na wszystkich platformach sprzętowych.

F1 2012 debiutuje w Polsce. Zobacz porównanie ustawień graficznych - ilustracja #1
F1 2012 pozwala zasiąść za kierownicą prawdziwych bolidów Formuły 1

Zainteresowani mogą zamówić F1 2012 m.in. za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine, gdzie pecetowa edycja kosztuje 109,90 złotych, a konsolowe 189,90 złotych. Przed ewentualnym zakupem można sprawdzić demo dostępne w usługach Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live. Twórcy zawarli w nim wyścig na torze Monza w ramach trybu Season Challenge. Oprócz tego gracze mogą sprawdzić Young Driver Test, gdzie przeżyją pierwszy dzień kariery młodego kierowcy.

Porównanie ustawień graficznych

Adrian Werner: Przygotowaliśmy dla Was krótki filmik, obrazujący różnice między minimalnym, a maksymalnym poziomem detali w F1 2012. Trzeba przyznać, że zespół Codemasters w bardzo sensowny sposób zrealizował ustawienia graficzne. Na najniższych opcjach gra nie jest bowiem pełną rozmazanych tekstur brzydulą. Zamiast tego usunięto obiekty i efekty, które nie są kluczowe dla rozgrywki. Nie mamy zatem np. widowni na trybunach, cieni, ani kierowców (w tym naszego), więc pojazd wygląda jak gdyby sterował nim duch. Dzięki takiemu rozwiązaniu na ustawieniach minimalnych grafika jest wyraźnie prostsza, ale wciąż prezentuje się estetycznie.

Opcje:

Ustawienia minimalne:

Ustawienia ultra:

Shadows:

Off

Ultra

Particles:

Off

High

Crowd:

Off

High

Drivers:

Off

Ultra

Distant Vehicles:

Low

Ultra

Objects:

Ultra Low

Ultra

Trees:

Ultra Low

Ultra

Vehicle Reflections:

Off

Ultra

Skidmarks:

Off

On

Cloth:

Off

High

Konfiguracja sprzętowa wykorzystana do nagrania filmu:

  1. Procesor: Intel Core i7-3610QM 2.3 GHz
  2. Karta graficzna: GeForce GTX 670M 3 GB
  3. Pamięć RAM: 6 GB
  4. System operacyjny: Windows 7 64bit

F1 2012 to kolejna odsłona popularnej serii wyścigowej autorstwa studia Codemasters. Tytuł został stworzony na licencji Formuły 1 z obecnie trwających Mistrzostw Świata. Oznacza to, że w grze zobaczymy kierowców (choć nie zagramy nimi pełnego sezonu), bolidy oraz tory obecne w tegorocznym kalendarzu wyścigów. Oprócz trybów dla jednego gracza przygotowano także opcję rozgrywki multiplayer.

  1. Oficjalna strona internetowa gry F1 2012