Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2008, 16:08

autor: Janusz "Animol" Wyczołek

Electronic Arts porzuci Need for Speed?

Czyżby po czternastu latach istnienia seria Need for Speed miała zniknąć z rynku? Internetowy magazyn the electric playground twierdzi, że jest to wielce prawdopodobne.

Czyżby po czternastu latach istnienia seria Need for Speed miała zniknąć z rynku? Internetowy magazyn the electric playground twierdzi, że jest to wielce prawdopodobne.

O słabych wynikach sprzedaży kilku gier spod znaku Electronic Arts – w tym Need for Speed: Undercover – mieliśmy okazję Was poinformować kilka dni temu. Odnosiliśmy się wtedy do wypowiedzi Colina Sebastiana, analityka z Lazard Capital Markets, według którego spodziewać można się przerwania prac nad najmniej dochodowymi projektami EA. Magazyn the electric playground podał w swoim najnowszym wydaniu informację, jakoby jednym z tytułów idących pod nóż miała być znana chyba wszystkim fanom gier komputerowych i wideo samochodowa seria Need for Speed, której gwoździa to trumny wbiło chłodne przyjęcie jej ostatniej odsłony. Źródła tych rewelacji niestety nie podano, a jedynym oficjalnym stanowiskiem, jakie autorom udało się wyciągnąć od Elektroników, jest krótka wypowiedź Colina Macrae, której wydźwięk to w zasadzie „nie potwierdzam, nie zaprzeczam”.

Electronic Arts porzuci Need for Speed? - ilustracja #1

Czy NFS spocznie wreszcie w spokoju po tych wszystkich latach eksploatacji? Jeszcze się przekonamy. Wśród graczy zdania na temat słuszności takiego postępowania są podzielone. Część mówi po prostu „dość” i wytyka tasiemcowość, a także znikome różnice oraz brak innowacyjności pomiędzy poszczególnymi częściami. Innym trochę szkoda jest marki, do której tak się przywiązali. Co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Jeśli nie mieliście okazji przekonać się jeszcze, dlaczego NFS: U nie podbił serc graczy, zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją oraz pozostałymi informacjami zawartymi w naszej Encyklopedii.