Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2022, 11:00

Ed Sheeran kocha Pokemony i da wyraz tej miłości w najnowszym projekcie [Aktualizacja: Celestial usłyszymy w Pokemon Scarlet i Violet]

Ed Sheeran nie załapał się na rocznicowy album muzyczny serii Pokemon, ale nadrobi zaległości singlem „Celestial” jeszcze w tym roku.

Źrodło fot. Ed Sheeran | Instagram.
i

Aktualizacja

Ed Sheeran udostępnił utwór Celestial. Materiał został ciepło przyjęty przez internautów. Od wczoraj teledysk z zabawnie narysowanymi pokemonami (za ich projekt odpowiada znany fanom artysta Yu Nagaba) Celestial w serwisie YouTube ma już ponad milion wyświetleń, a użytkownicy platformy polubili go 150 tysięcy razy.

Piosenki możemy posłuchać nie na tylko na YouTubie, ale też m.in. na platformach Spotify i Apple Music. Co więcej, Celestial usłyszymy także w nadchodzących grach Pokemon Violet i Pokemon Scarlet. Ed Sheeran zdradził, że utwór zostanie „ukryty” w obu pierwszych odsłonach serii w ramach tzw. dziewiątej generacji, być może gdzieś na samym końcu nowej przygody.

Pojawienie się utworu ze słowami wywołało mieszane reakcje. W końcu takowe raczej nie pojawiają się w Pokemonach. Owszem, nie brakuje oficjalnych piosenek z „kieszonkowymi potworami” – dość wspomnieć GOTCHA!, które dwa lata temu szturmem podbiło Internet. Niemniej w samych grach można co najwyżej znaleźć pojedyncze przypadki wykorzystania chóru w duecie Black i White (oraz motyw nocny z Pokemon GO, jeżeli uwzględniamy też tytuły spoza głównej serii).

Oryginalna wiadomość (23 września 2022 r.)

Piosenkarz Ed Sheeran ponownie nawiązał współpracę z The Pokemon Company. 29 września ukaże się nowy singiel artysty zatytułowany Celestial. Na razie nie wiemy nic więcej, ale prosty rysunek Sheerana z Pikachu to dla niektórych wystarczający powód do zainteresowania się piosenką i – jak zapewnia celebryta – jej „niesamowitym teledyskiem”.

Kiedy rok temu firma The Pokemon Company wydała album muzyczny z okazji 25-lecia „kieszonkowych potworów”, w oczy mogła rzucać się nieobecność Eda Sheerana. Miesiąc później piosenkarz doczekał się własnego wydarzenia w Pokemon GO, ale promowany wówczas utwór nie miał większego związku z Pokemonami. Najwyraźniej postanowiono naprawić to niedopatrzenie.

Ed Sheeran skorzystał też z okazji, by rozwiać wszelkie wątpliwości co do jego uwielbienia dla serii studia GameFreak. Na Facebooku artysta przyznał, że rozpoczął przygodę z Pokemonami wraz z serią anime, pierwszą „generacją” cyklu i Pokemon Blue.

To ostatnie tłumaczy jego obsesję na punkcie tzw. wodnych starterów, które były jedną z atrakcji zeszłorocznego wydarzenia w Pokemon GO. Najwyraźniej nadal też ma konsolę GameBoy Color i wraca do Pokemon Silver w trakcie lotów samolotem.

Zapewne artysta nie może się doczekać premiery dziewiątej generacji Pokemonów, która po – tak to nazwijmy – interesującej i nieco kontrowersyjnym duecie gier z 2019 roku ma wprowadzić sporo zmian. Pokemon Scarlet i Pokemon Violet zadebiutują 18 listopada na Nintendo Switchu.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej